poniedziałek, listopada 14, 2005

Sezon zimowy 2005/06

Dyżurnym tematem w mediach są aktualnie tzw. moherowe berety, czyli... wszyscy wiemy, kto i co. Na pewnym blogu znalazłem ciekawy tekst na ten temat:

http://fanaberia-qurrr.blog.onet.pl/2,ID52927241,index.html

" Nie ma chyba takich obelg, których młodzi, światli politycy oszczędziliby tym steranym życiem kobietom. Że są ciemną siłą narodu, że faszyzm, nacjonalizm, populizm. One nie dyskutują, pewnie nawet nie słyszą tych obelg. Robią swoje. Po cichu i skutecznie. Wrzucają kartki wyborcze do urn. I młodzi światli, aroganccy politycy znikają, jakby ich jakaś zaraza wymiotła.

Nie ma w Polsce grupy bardziej upośledzonej niż stare, biedne, opuszczone przez wszystkich kobiety. Nikt nigdy specjalnie się nimi nie przejmował. Nikt nie liczył się z ich zdaniem. A teraz to one mają głos. I z niego korzystają. Pisałam kiedyś na tym blogu o środowisku Radia Maryja, które w procesie recyklingu przemienia odrzuconych ludzi, ofiary transformacji, w milczący, gniewny i zdyscyplinowany elektorat. Ostatnie wybory pokazały, że jaka jest prawdziwa siłą tego procesu, jak moherowa lawina potrafi zmieść wszystko co stoi, lub kiedykolwiek stanie na jej drodze. "

Nie zgadzam się z tezami autorki o tym, że istnienie moherów jest związane z brakiem instytucji mających się z urzędu zajmować problemami kobiet i ich niechęcią wobec patriarchatu, bo akurat to mohery zadecydowały pośrednio o tym, że taki urząd zniknie lub przeistoczy się w formę maksymalnie patriarchalną. A jednak autorka celnie skomentowała pewien niezaprzeczalny fakt: dopóki demokracja obejmuje wszystkich pełnoletnich obywateli kraju-raju, a nie tylko tych wykształconych i najedzonych, rządzić będą nami ci, którzy odkryją sprawniejszą metodę podlizania się moherowym babciom.

Co smutne, los babć się nie zmieni. Nie jest w interesie Samej Brony ani LPR aby babciom było lepiej, bo wtedy mogłyby zamiast nizać paciorki i plwać na Nieznalską na przykład zainteresować się tym, jak się sprawdza w internecie cenę Maybacha albo kupić od czasu do czasu inną gazetę niż Nasz Dziennik. Albo -- o zgrozo -- zagłosować na kogoś innego niż ojciec Rydzyk zaleca! Babciom musi być źle i muszą wiedzieć, którzy ONI są temu winni. Bo to ONI są winni temu, że pani Leokadia z Koluszek ma żylaki i to ONI są winni temu, że wnusio pani Elżbiety odezwał się do niej słowem niecenzuralnym. Kim są oni? Oni to na ogół Żydzi, których poznajemy po tym, że w odróżnieniu od babć mają pieniądze, jedzenie i dostęp do prywatnego leczenia. Podobnie, jak politycy Samej Brony i LPR, ale im wolno, bo to są ludzie religijni, czyli nie Żydzi...

Proszę, jak łatwo wpaść w Anzelma.

Niewesołe są z tego wyciągane wnioski, bo sugerują, że Polska skazana jest na biedę -- ludzie, którzy mogliby ten kraj porządnie przetrzepać, zreformować i wyprowadzić na prostą, nie mają szans tego dokonać, bo nie pozwolą im na to babcie. W imię własnego dobra, zresztą. We własnym mniemaniu, that is.

1 Comments:

  • czy ty ciutkę nie demonizujesz babci w berecie? babcia ci niczego nie zablokuje. babcia jest prężnym elektoratem. a jeśli młodemu elektoaratowi się nie chce, to nie mozna za to zwalać winy na moher. to młodym ma się chcieć, a nie babciom odechcieć.

    By Anonymous lis, at 11:24 AM  

Prześlij komentarz

Links to this post:

Utwórz link

<< Home