piątek, marca 24, 2006

Eksmisja Le Madame powraca

Eksmisja Le Madame 27.03 godz 10.00

Szanowni Państwo, Znajomi, Przyjaciele Le Madame,

równo rok temu dzięki Waszej pomocy wspólnie wybroniliśmy Le Madame. Dzięki Waszej sile, zaangażowaniu mogliśmy tworzyć i bawić się kolejny rok. Przychodzi marzec, a z nim termin 27 marca. Nowy Burmistrz Śródmieścia Artur Brodowski definitywnie oznajmił nam, że jest to ostateczny termin naszej działalności na Koźlej 12.

Nowe Władze Miasta [PiS] zignorowały obietnice swoich poprzedników -- PiS. Burmistrz gminy Śródmieście przekazał nam informację, że zamierza sprzedać przestrzeń przy ul. Koźlej 12 prywatnemu podmiotowi. Nie zaproponowano nam lokalu zastępczego, o którym rok temu mówiły Władze Miasta min. podczas debaty w Gazecie Wyborczej.

Mamy prawo do obywatelskiego nieposłuszeństwa. Nie chcemy żyć w kraju, w którym z dnia na dzień odbiera nam się co raz więcej wolności, której i tak jest niewiele.

Przyjdźcie i bądźcie z nami w Le Madame 27 marca o makabrycznej porannej godzinie 10.00.

Zapraszamy na wegetariańskie śniadanie z kuchni polowej. Od samego rana będą z nami przyjaciele, twórcy Galerii Le Madame: Ewa Kasprzyk z jej skandaliczn± Patty Diphusą opowiedz± parę pikantnych historii z życia na Koźlej 12... Leon Dziemaszkiewicz przybędzie specjalnie z Sopotu, by swoim torsem bronić naszej damy... Maciek Kowalewski razem z Marysi± Seweryn, Tomkiem Tyndykiem, Mirkiem Zbrojowiczem zaprezentuje fragment swojej nowej sztuki, której premiera odbędzie się w kwietniu w M25... Ola Bożek, Przemek Stippa, Marcin Liber wskrzeszą "Ifigenię"... Jerzy Lach zaprezentuje fragment "Supermarketu"

Muzycznie czas umili Duet Ditrich, czyli intryguj±cy mariaż klasycznego brzmienia wiolonczeli, z silnym, bluesowym głosem wokalistki oraz Marcin Olak Trio oscylujący bardziej w stronę jazz'owych klimatów. Niezła Agentka razem z bębniarzami zadba o gorący rytm z samego rana.
W dolnej sali: poranek audiovizualny "A/V - słuchaj/patrz", czyli rejestracje spektakli Teatru USTA USTA/2xU ["Rzeżnia LilaRóz", "Erosion", "Sympathy for The Devil"]

Wasza ulubiona społecznie nieprzystosowana Le Madame

5 Comments:

 • walka z wiatrakami. Naobiecywali kasę, a w sejfie pusto...
  Trzymam kciuki, bo to dobre miejsce

  By Anonymous joe255, at 5:17 PM  

 • Pewnie, że pusto, 20 mln poszło na realizację Indiany Jonesa i Świątyni Opaczności, to i skąd mają mieć na lokal dla Le Madame...

  By Blogger Oliveira, at 5:28 PM  

 • oj, nie bądżmy drobiazgowi...
  Opatrzność ważniejsza, choć opaczna

  By Anonymous joe255, at 4:33 PM  

 • nie rozumie tej histerii, skoro jest nakaz sadowy to nalezy go egzekwowac i to egzekwowac skutecznie. Jezeli ta kamienica w ktorej znajduje sie LeMadame, bylaby kamienica nalezaca do mojej rodziny i po latach bylaby mi zwrocona to chcialabym aby z tej kamienicy zniknal zarowno jakis tam klub jak i galeria .To sie nazywa prawo do wlasnosci. Ale jak widze w POlsce wciaz sa problemy ze zrozumieniem podstawowych zasad.

  By Blogger atkabe, at 10:20 AM  

 • Drogi amezed, Twój komentarz jest o tyle nietrafiony, że Le Madame nie znajduje się w prywatnym budynku, tylko w budynku uznanym za własność miasta. Miasto to nie jest prywatny najemca, któremu wolno wszystko; miasto utrzymywane jest z podatków m. in. bywalców Le Madame, a dodatkowo urzędy mają obowiązek ustawowy wspierać sztukę. Tyle mam do powiedzenia, w zawiłości typu "dlaczego miasto obiecało lokal zastępczy a potem zapomniało o swojej obietnicy" wgłębiać się nie będę. Na razie :>

  By Blogger Oliveira, at 5:02 PM  

Prześlij komentarz

Links to this post:

Utwórz link

<< Home