poniedziałek, maja 15, 2006

Na wszystkie problemy -- Rada

1 marca 2006, chłopiec @ http://pwgay.7z9.net/forum

"W nowym numerze ipewu jest artykuł o homoseksualizmie i PWG. Pismo będzie dostępne w formie papierowej chyba od poniedziałku. Póki co jest już w wersji elektronicznej (.pdf):

http://ipewu.pw.edu.pl/arch/ipewu_nr_26.pdf
(3,4 MB)"

2 kwietnia 2006, cotopaxi @
http://pwgay.7z9.net/forum

"
Z niedawnej chwili: Podobno Solidarność PW złożyła do rektora jakiś protest na ostatni numer ipewu - że obraża itp, Rektor wstrzymał wydanie nowego numeru. Jutro mają być jakieś szczegółowe decyzje. Niestety więcej informacji nie posiadam w tej chwili. Jak będę coś wiedział napiszę tutaj jak się sprawy mają."

15 maja 2006, trekker @ http://trekker.blox.pl/2006/05/i-dalej-o-ipewu.html

"
Wszystkie poniższe cytaty pochodzą z protokołu z Ósmego posiedzenia XLVI kadencjiSenatu PW (19 kwietnia 2006 r.) W dniu pisania tej notatki protokół jeszcze nie został przyjęty, ale żadko kiedy w protokołach są wprowadzane jakiekolwiek zmiany. Protokół zostanie przyjęty przez Senat na najbliższym posiedzeniu, tj. 17 maja 2006 r."

I dalej z tej samej strony:

Dr Zygmunt Trzaska-Durski, Przewodniczący Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność”

"Pismo studenckie, którego wydawanie jest finansowane przez Politechnikę Warszawską (na Fundusz Kulturalno-Wychowawczy Studentów dotację przyznaje Senat PW, a są to pieniądze podatników) nie może być propagatorem antywartości, nie może być źródłem gejowskich informacji, nie może być źródłem nachalnej propagandy homoseksualistów – nazywajmy ich po polsku: pederastów i lesbijek. W tym numerze i.pewu (z marca 2006 r.) nasi studenci propagują zachowania czy dewiacje homoseksualne, podają nazwy klubów i pubów w których zbierają się pederaści i lesbijki"

[autor wypowiedzi nieznany, pierwsze słowa: trekker]

"
padł pomysł wprowadzenia Rady Programowej, która

będzie pełnić taką rolę jak w każdym czasopiśmie, każdej gazecie, tak jak w naszym Miesięczniku PW. Rada będzie wyznaczać pewne trendy i będzie swego rodzaju parasolem ochronnym.
W związku z tym, że media studenckie są finansowane ze środków PW, powstaną dodatkowe, szczegółowe regulaminy finansowania studenckich mediów. Regulaminy te wejdą w życie Zarządzeniem Rektora."

Stanowisko Rektora PW (fragment):

"Treść i sposób dystrybucji numeru 26 miesięcznika studenckiego i.pewu, w znacznej części poświęconego problematyce homoseksualizmu, zdecydowana dezaprobata tej publikacji wyrażona w imieniu części społeczności akademickiej przez Przewodniczącego Komisji Zakładowej NSZZ Solidarność, a także zaniepokojenie studentów możliwością ograniczania wolności słowa w naszej Uczelni, skłaniają mnie do zajęcia następującego stanowiska.
Życie seksualne człowieka jest sferą najbardziej intymną i jako takie powinno być przedmiotem szczególnej ochrony przed próbami upublicznienia, nawet gdyby część społeczności takie upublicznienie aprobowała bądź wyrażała nim zainteresowanie. [...] Wolność słowa w Politechnice Warszawskiej nie jest zagrożona, ale z zaistniałego incydentu płynie nauka. Media studenckie nie powinny działać bez odpowiednich rad programowych, które czuwałyby nad ich profilem i poziomem publikacji. Przejrzyste zasady funkcjonowania tych mediów pozwolą nam uniknąć podobnych kontrowersji i nieporozumień w przyszłości."

And I, my Lord, may I say nothing?

6 Comments:

 • autor wypowiedzi znany. Jest to cytat z lisu Dr Zygmunta Trzaska-Durskiego, Przewodniczącego Komisji Zakładowej NSZZ "Solidarność" przy PW wystosowanego do JM Rektora PW. Zgodnie z nieoficjalnym protokolem z posiedzenia Senatu PW, ten fragment odczytano podczas posiedzenia Senatu. Protokół ma być przyjęty w środę

  By Anonymous trekker, at 11:12 PM  

 • yyy.. znaczy cofam, to już nie z listu - to uż bezpośrednio z wypowiedzi Dr Trzaski-Durskeigo ten cytat

  By Anonymous trekker, at 11:13 PM  

 • właśnei dostałem odpowiedź od rektora: w radzie mają zasiąść głównie studenci. Zatem argument "bo nas kneblują" odpada, przynajmniej dopóki w rzeczywistości sie eni rpzekonamy jak Rada funcjonuje.

  By Anonymous trekker, at 8:12 PM  

 • ..czyzby powrot cenzury? :-(

  By Blogger Przemek, at 12:39 AM  

 • Przepraszam ale dlaczego Rada Programowa złożona ze studentów, ma byc lepsza od kolegium redakcyjnego złożonego ze studentów, mnożenie bytów, a brzytwą Ockhama ich.

  By Anonymous socjopatyczna_malkontentka, at 3:47 PM  

 • A ja się tak zastanawiam: pismo w tej chwili redagują studenci. W Radzie mają zasiąść "głównie studenci". To po co ta Rada, skoro nie po to, żeby wytyczać drogi jedynie słuszne?

  By Blogger Oliveira, at 5:35 PM  

Prześlij komentarz

Links to this post:

Utwórz link

<< Home