poniedziałek, czerwca 19, 2006

Oj, jest niefajnie...

Cytat. cysiek @ pwgay:

"glosowanie nad ta nieszczesna rezolucja bylo tak naprawde rozbite na kilka glosowan - najpierw glosowano nad poszczegolnymi paragrafami (1,2,3... itd.) i punktami uzasadnienia (A, B, C... itd.) oraz nad zgloszonymi poprawkami do nich , a nastepnie nad cala rezolucja juz w ostatecznej wersji po tych pierwszych glosowaniach.

no i okazuje sie, ze poslowie z ramienia obecnej partii demokraci.pl (w momencie wyborow jeszcze byla to Unia Wolnosci) - ktora to partie mialem nieszczescie poprzec zarowno w wyborach do PE jak i Sejmu oraz Senatu, ze wzgledu na to ze kreowala sie na bardzo otwarta, tolernacyjna i wolnosciowa a jednoczesnie jej czlonkowie mogli sie juz poszczycic pokaznym dorobkiem politycznym - wlasciwie w wiekszosci tej rezolucji nie poparli. w glosowaniu nad tym czy do ostatecznego tekstu ma wejsc par. 4 pietnujacy przypadki nietolerancji i homofobii w Polsce dwojka parlamentarzystow byla przeciw (Kułakowski, Onyszkiewicz) a jedna poslanka sie wstrzymala (Staniszewska). w glosowaniu nad wersja finalowa (zawierajaca inkryminowany paragraf) dwojka sie wstrzymala (tym razem Kułakowski i Staniszewska) zas jedna osoba byla za (Onyszkiewicz).

prof. Geremek na samym glosowaniu nie byl obecny, jednak w wywiadzie dla prasy strasznie biadal nad tym, jakie to smutne, ze tak fatalna opinie o Polsce ma UE i jaka jest nam niezyczliwa, oraz zarzekał sie iz deputowani z jego partii byli przeciwni krytycznym wobec Polski zapisom. o tym, ze zapisy takie sa w pelni uzasadnione nie zajaknal sie ani slowem.

jesli tak ma wygladac otwartosc na problemy GLBT, tolerancjonizm i holdowanie ideom wolnosciowym, to ja naprawde dziekuje za cos takiego i nie widze powodow by Geremka czy kogokolwiek innego z PD przepraszac za swoje poprzednie wypowiedzi w tym watku."

Dzisiejsza notka miała być o utopii i o Utopii, ale chyba nie mam teraz nastroju do jej pisania. Nastrój mam melancholijny i co gorsza nie mogę się zdecydować, czy powinienem mieć na temat prof. Geremka zdanie pozytywne, negatywne czy takie sobie. Bo ja bardzo nie lubię postawy "panu bogu świeczkę, a diabłu ogarek".

3 Comments:

 • Tak, to poważny problem. Wiadomo - prawda prawdą, sąd sądem, a sprawiedliwość musi być po naszej stronie. Bo inaczej smuteczek i łez drobnych ronienie...

  By Anonymous CeZ, at 6:21 PM  

 • I co zdecydowałeś w sprawie profesora Geremka? Ja wygrzebałem ze swojego archiwum tekst Kingi Dunin sprzed roku:

  WYSOKIE OBCASY nr 24 z dnia 18/06/2005

  tyt. "Felietonistka pamięta"

  [sporo wyciętych, ale nieistotnych dla profesora słów]:

  "Na przykład profesor Geremek, który mówił, że oczywiście nie należy zakazywać Parady Równości, ale powinna się ona odbyć w dyskretnym miejscu."
  [...]

  No i co, zły profesor czy dobry profesor?

  By Blogger tuje, at 9:31 PM  

 • Obawiam się, że przede wszystkim profesor zabezpieczający się na wszelkie strony... Jakoś zawsze nazwisko "Geremek" kojarzyło mi się pozytywnie, a teraz będzie mi się kojarzyło z tym, że pan profesor kręcił z głosowaniem, żeby nie musieć się opowiadać po żadnej stronie. Tylko i aż tyle.

  By Blogger Oliveira, at 7:03 PM  

Prześlij komentarz

Links to this post:

Utwórz link

<< Home