piątek, lipca 14, 2006

I po co ja wstawałem?

"Warszawska prokuratura okręgowa zajmie się sprawą znieważenia Lecha Kaczyńskiego przez niemiecką gazetę "Tageszeitung". Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez niemieckich dziennikarzy złożył kilka dni temu Przemysław Gosiewski, szef klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości. - Nie wyobrażam sobie, by nie przeprowadzić postępowania w tej sprawie - potwierdza informacje gazety Janusz Kaczmarek, prokurator krajowy. - Dlatego zawiadomienie przekazaliśmy do warszawskiej prokuratury - dodaje.

Warszawska prokuratura apelacyjna zapowiada, że formalne wszczęcie postępowania nastąpi najprawdopodobniej w najbliższych dniach. - W tej chwili trwa analiza prawna przesłanego do nas materiału - mówi gazecie prokurator Jacek Mularzuk. Według informacji "ŻW", w piątek lub w poniedziałek sprawa zostanie przekazana do prowadzenia warszawskiej prokuraturze okręgowej."

"Nowemu ministrowi edukacji nie podobają się reformy opracowane przez jego poprzednika z PiS. Gazeta dowiedziała się, że Giertych poważnie rozważa wycofanie się z planów wprowadzenia matematyki do obowiązkowego zestawu przedmiotów maturalnych. Zdaniem ministra matematyka znacznie utrudniłaby młodzieży zdanie matury. Roman Giertych sam zdał ten przedmiot na trójkę, co obniżyło jego średnią ocen na świadectwie maturalnym - napisał "Dziennik". [...] Środowisko naukowe nie zostawia na szefie MEN suchej nitki. Eksperci twierdzą, że doprowadzi to do całkowitego upadku polskiego systemu edukacji, gdyż matematyka nie tylko opisuje wszystkie zjawiska w otaczającym nas świecie, ale uczy też logicznego myślenia i dyscyplinuje w nauce."

"Partie koalicji przygotowują się do podziału stanowisk w Trybunale Konstytucyjnym. PiS chce, by prezesem Trybunału został znany sędzia Andrzej Kryże, w tej chwili zastępca ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. [...] Swoich kandydatów ma także Samoobrona. Największe szanse ma eurodeputowany Marek Czarnecki, doradca prawny Samoobrony i ekspert od wymiaru sprawiedliwości. Rozmówcy "Rz" w Samoobronie wymieniają jeszcze mecenas Różę Żarską, kontrowersyjną adwokatkę Leppera."

"Opętań jest coraz więcej, bo rośnie zainteresowanie mistyką, okultyzmem i magią. Ludzie coraz bardziej wierzą, że pod wpływem "magicznych zaklęć" mogą sobie albo innym pomóc. Eksperymentują i potem się w tym gubią - mówi o. Aleksander Posacki, znany egzorcysta i demonolog, autor książki "Egzorcyzmy, opętanie, demony". Według niego niebezpiecznie jest nawet czytanie poradników propagujących filozofię pozytywnego myślenia, od których wprost uginają się półki w księgarniach. [...] Są piosenki, które mogą prowokować słuchaczy do włączania się w śpiew, powtarzania słów i bluźnierstw skierowanych przeciwko Bogu i wierze - mówi o. Posacki."

7 Comments:

 • AAAAAAaaaaaaAAAAAAAaAAAAaa, strach rano kompa otwierać. czego jeszcze te dupki nie wymyślą, żeby nic nie robić i wywrócić do góry nogami Polskę. patrząc na to wszystko żałuję, że mam tu pracę, bo bym musiał wyjechać i na pewno bym tego nie żałował (a tak to z lenistwa (i trochę strachu) siedzę i przerażenie mnie ogarnia).
  MG

  By Anonymous Anonimowy, at 10:24 AM  

 • Kurna, czas z blogasiem emigrować na Seszele. Jeszcze prokuratura Bloxa najedzie i dostane 5 lat za nieprawomyślność.

  By Anonymous uenifeu, at 11:41 AM  

 • Zapomniales wspomniec o informacji podanej przez SE ze nasz nowy premier boi sie latać samolotami.
  Jak wnioskuje stosunki miedzynarodowe w Kaczorlandi zamra bo jeden Kaczor ma pernamentna sraczke a drugi nie poleci bo strach.
  A swoja droga warto wstawac co rano chocby po to aby takie kwiatki znalezc i sie posmiac.

  By Blogger atkabe, at 4:07 PM  

 • Zawsze myślałam,że za czasów AWS było beznadziejnie. Kolesiowo, przaśnie i tak dalej. Potem przyszedł czas Pęczaków i wydawało mi się,że dosięgnęliśmy dna. Pewnie i owszem. ALe przyszedł czas Kaczorów, Edgarów (ten człowiek działa na mnie, jak płachta na pampeluńskiego byka)i pięknych Romków. Znaczy, dno się urwało.Jeszcze jakis czas temu mogłam sie z tego śmiać,a teraz zaczynam być przerażona. Bo Maciarewicz zsłużby. I będzie, jak w Orwellu. BO Romek szkolnictwo. A ja mam kolorowe dziecko i pewnie trzeba je będzie zabrać do prywatnej szkoły. O ile wcześniej nie zostanę ukamionowana przez aktywistów z Redwatch za działalność przeciw rasie.

  By Anonymous Meg, at 11:29 PM  

 • Oli, zapomniałam dodać odpowiedź na Twoje tytułowe pytanie.
  Wstawałeś po to,żeby mnie podnieść na duchu. Że sobie na taką wysoce egoistyczną uwagę pozwolę ;-)

  By Anonymous Meg, at 11:43 AM  

 • też sie zastanawiam- po co? strach w gazety zaglądać, co?
  ale kabaret niezły, a już zwłaszcza z TAZem... Gdzie my żyjemy?

  By Anonymous joe255, at 4:38 PM  

 • uściski z daleka, gdzie nie ma gazet, mogłabym czytać internetowe wydania, ale pod powiekami mam jeszcze trawnik w Hampton Court. Wyrwałości.

  By Anonymous socjopatyczna_malkontentka, at 11:55 PM  

Prześlij komentarz

Links to this post:

Utwórz link

<< Home