wtorek, lipca 11, 2006

Pani Kruk jest [......cenzura.......]

"Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zapowiedziała dziś, że będzie monitorować reality show "Gej Armia", który od czwartku miał być emitowany w Polsacie. Stacja wycofała się jednak z planów emisji kontrowersyjnego programu po - jak twierdzi - skargach widzów. [...]

Przewodnicząca KRRiT Elżbieta Kruk w wydanym komunikacie poinformowała, że w związku z licznymi (ok. 150) skargami, jakie napływają do Rady w związku z zapowiedzią emisji "Gej Armii", będzie program monitorować.

KRRiT "przypomina, że audycje, reklamy i wszelkie inne przekazy (...) nie mogą to być audycje społecznie szkodliwe, które niekorzystnie wpływać będą na kształtowanie poglądów, postaw i wzorców zachowań" - podkreśliła przewodnicząca.

Przypomniała też, że "pokazywanie jakichkolwiek zachowań, które mogą mieć negatywny wpływ, nie tylko na widzów małoletnich (...), będzie wiązać się z odpowiedzialnością nadawcy".

Tymczasem okazało się, że również dzisiaj Polsat wycofał się z planów emisji reality show. Jak poinformowano w biurze prasowym stacji miało to związek z licznymi telefonami od widzów, "którzy byli oburzeni, widząc "Gej Armię" w zapowiedziach programowych"."

Proszę o wyjaśnienie następujących punktów wypowiedzi:
1. jak "widzowie" mogą protestować przeciw programowi, którego jeszcze się nie nadaje?
2. na czym polega niekorzystny wpływ na kształtowanie poglądów, postaw i wzorców zachowań programu "Gay Army"? Byłbym zachwycony, gdyby pani Kruk miała na myśli propagowanie negatywnego stereotypu żołnierza jako istoty kompletnie wyzbytej wrażliwości estetycznej, ale spodziewam się, że nie o to chodzi...
3. skoro "pokazywanie jakichkolwiek zachowań, które mogą mieć negatywny wpływ, nie tylko na widzów małoletnich (...), będzie wiązać się z odpowiedzialnością nadawcy", kiedy należy się spodziewać zakazu pokazywania scen przemocy w telewizji? Mogłoby to zwolnić ok. 5 godzin ramówki dziennie (znikają tzw. filmy akcji, wiadomości, reportaże o wojnach wszelakich oraz programy polityczne) i w tym czasie możnaby na przykład nadawać pasmo telezakupów.

7 Comments:

 • Moja prośba niezależnie od zawartości - Proszę o większe, czytelne czcionki. Te aktualne pokręcone maleństwa bardzo szkodzą odbiorowi tekstu.

  By Anonymous oum, at 8:37 PM  

 • Jaką masz przeglądarkę i system? Spróbuję coś pomącić w CSS-ach...

  By Blogger Oliveira, at 8:40 PM  

 • no ale mógłbyś >> Oliveira wpisać już cały oryginalny text...;-)
  (——) Ustawa z dn. 31 VII 81 r., O kontroli publikacji i widowisk, art. 2, pkt 3 (Dz.U. nr 20, poz 99, zm,: 1983, Dz. U. Nr. 44, poz. 204)

  By Anonymous makowski, at 8:47 PM  

 • Po telewizji i prasie w końcu przyszedł czas na radio, na początek radio BIS: http://serwisy.gazeta.pl/kraj/1,34308,3478049.html

  By Anonymous arek, at 8:16 AM  

 • a nie mowilam ze wraca PRL i to wielkimi kraokami , co dnia wiekszymi.

  By Blogger atkabe, at 9:05 AM  

 • PRL LPR Lepper

  By Anonymous ada, at 12:07 PM  

 • Generalnie jako ateista i przeciwnik używania przemocy pownieniem zaprotestować przeciw audycjom, w których pokazuje się półnagiego mężczyznę zamordowanego i przybitego do krzyża? Sam symbol w końcu jest jasno określony i może wywoływać mdłości. Zwłaszcza w naszym kraju, gdzie morderstwem tymże epatuje się nawet w urzędach. Jakby nie patrzeć, może to też powodować rozluźnienie działania prawa. W końcu symbolem stał się świr i w dodatku prawomocnie skazany. Okrutnie przewrotne i podłe ze strony chrześcijan.

  By Anonymous Radek, at 1:41 PM  

Prześlij komentarz

Links to this post:

Utwórz link

<< Home