poniedziałek, lipca 31, 2006

Rechocik historii

Za namową Makowskiego zaglądam do Rzepy, a tam Stefan Bratkowski cytuje...

"(...) Do walki z korupcją ustanawia się nawet odrębne urzędy. Do tych i im podobnych nowo powstających urzędów wyznacza się "komisarzy" z poleceniem, aby w ciągu, dajmy na to, trzech dni dobrali sobie współpracowników, zorganizowali biura, rozpoczęli działalność i złożyli o niej i projektach na przyszłość raport rządowi.

(X) powiedział między innymi: "Przezwyciężona została wreszcie zarozumiałość intelektualistów. Przedstawiciele tego poglądu myśleli kategoriami wszechświatowo-obywatelskimi, wszechświatowo-gospodarczymi i wszechświatowo-politycznymi, a naród tymczasem schodził na psy".

(Z) mówił, "że główną zasadą wychowania powinno być stworzenie ducha służby oraz zidentyfikowanie się jednostki z państwem w przeciwieństwie do liberalnej teorii o indywidualnym myśleniu i wolności".

(N) nie opuszcza żadnej okazji "zdjęcia się" z dziećmi czy z kwiatami. Karmi też czasem daniele. Pierwsze działa na rodziców w ogóle, drugie - w szczególności na kobiety, trzecie - na dzieci oraz miłośników przyrody i zwierząt.

Wmawia się w poddanych, że do czasu obecnego zwycięskiego reżimu w kraju nie istniało w ogóle nic. Dżungla, i to dżungla na brzegu przepaści, do której kraj już, już, miał się stoczyć.[...]"

Co i kogo cytuje Stefan Bratkowski? Sami sobie sprawdźcie.

5 Comments:

 • Wszystko wskazuje na to ze PiS założy partie wraz z LPR-em, czyli ze Samoobrona pojdzie w odstawe bo za duzo chce za to LPR siedzi cicho i przytakuje a takich sojusznikow PiSowi potrzeba. Roman -edukator ma ponoc zostac vice-premierem !!!
  I tak to wlasnie spelnia sie sny Kaczynskich o Wielkiej IV Rzeszy.
  Osobiscie mam nadzieje ze Kaczynscy zniszcza calkowicie dorobek ostatnich 17 lat , ze w koncu wyrzuca nas z UE i ze IV Rzesza bedzie konkurowala z Bialorusia o pierwsze miejsce w rankingu ktory rezimu jest grozniejszy na starym kontynencie.
  Moze wlasnie wtedy kiedy znajdziemy sie tzn. IV Rzesza nad przepascia to otworza sie oczy tej ciemnoscie, glupocie, polinteligentom i pseudo-opozycji i zrozumieja ze wybierajac Kaczynskich popelnili wiekowa pomylke.

  By Blogger atkabe, at 9:59 AM  

 • za moją namową?!? nieprawda!
  (i to prowo;wiaMO;jakih;sił...)
  ja nie namawiam do studiowania historii;
  z tego tylko Kłopoty; a wiedza -- nikomu dziś niepotrzebna...
  trza w Pszyszłość! z masami! z Narodem! kuŚwietla...
  jak nakazują Wodzowie:
  ............................
  – Jeśli mamy być jedną siłą, jedną pięścią - ręka milionopalca, w jedną miażdżącą pięść zaciśnięta - organizacja musi być sprawna. A będzie sprawna, tylko jeśli...
  (reszta tam. dłuższe przemówienie.)
  http://www.ooops.pl/blog/?p=630

  By Anonymous makowski, at 12:40 PM  

 • Przeczytałem i wyjść z szoku nie mogę. Kroi nam się Tysiącletnia Czwarta.

  By Anonymous Tomek Ł., at 7:25 PM  

 • Słoniocy!
  Byłam w Niemczech bez dostępu do netu, a Rzepa nie wyświetla artykułów starszych niż tydzień. Czy ktoś mógłby mi podać źródło tych cytatów?

  By Anonymous Emu, at 10:12 PM  

 • Yes exactly, in some moments I can phrase that I jibe consent to with you, but you may be making allowance for other options.
  to the article there is still a definitely as you did in the decrease issue of this solicitation www.google.com/ie?as_q=mythical creatures greek mythology ?
  I noticed the catch-phrase you procure not used. Or you functioning the black methods of development of the resource. I possess a week and do necheg

  By Anonymous Anonimowy, at 1:40 AM  

Prześlij komentarz

Links to this post:

Utwórz link

<< Home