niedziela, sierpnia 27, 2006

Epilogi"Polska opinia ma prawo do prawdy" - Walentynowicz, Wyszkowski i Gwiazdowie bronią Macierewicza i apelują do premiera. [...] uważamy, że minister Macierewicz dokonał czynu patriotycznego, mającego na celu dobro państwa i narodu polskiego. Ci sami ludzie, którzy w roku 1992 obalali rząd Jana Olszewskiego za próbę ograniczenia wpływów posowieckiej agentury, dzisiaj znowu atakują ministra, który chce realizować te same cele [...] "nagonka medialna" przeciwko Macierewiczowi jest "w istocie próbą powstrzymania lustracji i trwającego od miesiąca procesu likwidacji WSI i tworzenia zupełnie nowych służb specjalnych Wojska Polskiego Polski niepodległej".

Pełnomocniczka niemieckiego rządu ds. stosunków polsko-niemieckich Gesine Schwan w wywiadzie dla dziennika "Frankfurter Rundschau" zarzuciła polskiemu rządowi forsowanie "pewnych projektów politycznych, które są nie do zniesienia". W wywiadzie, który ukaże się w poniedziałkowym wydaniu gazety, Schwan wymieniła w tym kontekście traktowanie homoseksualizmu jako przestępstwa oraz dyskusję o karze śmierci. O wywiadzie poinformowała w sobotę agencja dpa.

"Na początek uspokajająca wiadomość dla Warszawy: z dotychczasowych ustaleń wynika, że za zajściem podczas manewrów na polskich wodach nie stoi Erika Steinbach" - rozpoczyna swój krótki komentarz, "Między dobrymi sąsiadami", autor "FAZ".

DODATEK:

"Szef Kancelarii Prezydenta Aleksander Szczygło jest zdania, że po przeprosinach Antoniego Macierewicza sprawa jego wypowiedzi dla telewizji Trwam jest zakończona. [...] Wicepremier Roman Giertych jest zdania, że po przeprosinach Macierewicza powinny się pojawić także inne - ze strony szefów polskiej dyplomacji, którzy w liście krytykowali prezydenta za odwołanie swego udziału w szczycie Trójkąta Weimarskiego."

Wydaje mi się, że nie od rzeczy byłoby, gdyby adwokaci niejakiego Pana Huberta, najgroźniejszego przestępcy IV RP dowodzili, iż mówiąc o Lechu I Wielkim użył on niewłaściwego skrótu myślowego. A tak poważnie, naprawdę wielki podziw wzbudza we mnie niesamowita hucpa oraz godne lemingów tendencje samobójcze, z jakimi rząd IV RP pcha się w ślepą alejkę popierania Macierewicza.

3 Comments:

 • A mnie się po prostu nóż w kieszeni otwiera, kiedy taki Macierewicz pluje na głowę Władysława Bartoszewskiego, Krzysztofa Skubiszewskiego i Bronisława Geremka.Shame, jak stąd do Kinszasy. Co ta szuja ma im do zarzucenia? Że za mądrzy na ten pierniczony polski tygiel?
  Ludzie, dajcie mu teczkę. I niech sies am ze soba rozlicza z agentury.

  By Anonymous Meg, at 3:12 PM  

 • Macierewicz podobnie jak Gwiazda i Walentynowicz to ludzie pokroju awanturnikow, uwazajacych sie za skrzywdzonych przez historie , a ze "wanna be Napoleon"J.Kaczynski dopuscil takiego do glosu to ten warczy i szczeka i chyba po raz ostatni bo za chwile naloza mu kaganiec i nikt go juz raczej nie uslyszy a to co zrobil polskiej dyplomacji to kolejna zenada i powod to wstydu. Mam nadzieje ze byli ministrowie pozwa go do sadu za te obelgi i oszczerstwa. Mam tez wielka nadzieje ze koalicja nie potrwa dlugo i Lepper odwola MOjzesowicza i narescie wybuchbie dlugo oczekiwana wojna koalicyjna.

  By Blogger atkabe, at 3:48 PM  

 • Smieja sie z nas kurna na swiecie ... szit.

  Macierewicz, Gwiazdy i Walentynowicze tak samo jak Walesa i Kaczynscy, sa dobrzy do rewolucji, ale totalnie nie nadaja sie na czasy pokoju.

  Przestancie juz straszyc pliz, zrobcie miejsce mlodym.

  By Anonymous Uenifeu, at 11:12 PM  

Prześlij komentarz

Links to this post:

Utwórz link

<< Home