środa, sierpnia 16, 2006

Poznaliśmy granicę populizmu

Kara śmierci? Nie. Becikowe? Nie. Berecikowe? Nie. Emerytalne? Nie. Amnestia maturalna? Nie.

"Kobiety, które zrezygnują z własnej kariery zawodowej na rzecz wychowania dzieci i zajmowania się domem, powinny otrzymywać pensję - uważa 82 proc. ankietowanych, którzy wzięli udział w sondażu TNS OBOP.
Gazeta podkreśla jednak, że szanse na takie rozwiązanie są marne, ponieważ ten plan budzi sprzeciw polityków. "Trzeba się opierać pokusie populizmu, nas na to nie stać" - mówi posłanka PO Elżbieta Radziszewska." Tak więc okazuje się, że naszego niezmiernie bogatego kraju, w którym dwie trzecie rent zostało wyłudzonych, urlopy macierzyńskie wydłużone mają być do 52 tygodni, wiek emerytalny kobiet i mężczyzn nie będzie wyrównywany, zaś co tydzień dorzuca się lekką rączką pół miliarda złotych na to lub na tamto, na coś nie stać! Jestem wstrząśnięty tą niecną wypowiedzią antypolskiej posłanki Układu i Stolika, uderzającą w fundamenta pro-rodzinnej i pro-reprodukcyjnej polityki PiS. Niestety, zwieść dał się również słynny poseł Piłka, który uważa, że ważniejsze od pensji są dłuższe urlopy macierzyńskie i ulgi podatkowe dla młodych rodzin.

Dodatkowe punkty przyznaję prof. Marcinowi Królowi za stwierdzenie, że zamiast narzekania na brak pieniędzy, trzeba znaleźć wreszcie rozwiązanie niedrenujące tak mocno kasy państwa. "Już 10 lat temu postulowałem, by płacić za pracę w domu, bo to normalna robota. Nie wiem jak konkretnie, ale nad tym pomysłem trzeba publicznie dyskutować". Jak konkretnie płacić, nie wydając pieniędzy -- oto pytanie, nad jakim wszyscy powinniśmy się zastanowić.

8 Comments:

 • jak?!? to proste...
  dodrukować Pieniędzy.
  albo niech odda ten, co ukradł, pan balcer
  (z brazylii).
  ........................................
  już mam dość tego absurdu.
  teczki pancerne chroniące (ich) prezydenta.
  tajni agenci wszędzie -- tylko NIE W KOŚCIELE, mamusiu! nie u nas...
  i pomniki, pomniki, pomniki, pomniki...
  (a w perspektywie -- wyprawa zbrojna na berlin, moskwę i kto tam nam jeszcze podskoczy...)
  ........................................
  jak się rozsądni w tym narodzie nie opamiętają -- to skończymy jak (bogatsza nieco; do czasu) białoruś, iran czy korea płn.
  tylko -- jaką mamy ALTERNATYWĘ?
  bo nie widzę Kandydatów...

  By Anonymous makowski, at 10:53 AM  

 • jak to? jak zapłacić nie wydając pieniędzy?
  Proste.
  Kobietę można zadowolić dając jej kromkę chleba i skomplementować. Zostaje taka w domu, dostaje suchy chleb dla konia, a raz dziennie przychodzi dzielnicowy urzędnik do spraw rodzinnych i mówi jej:
  - świetnie się pani spisuje
  Proste rozwiązania są najlepsze.

  By Anonymous socjopatyczna_malkontentka, at 12:34 PM  

 • socjopatyczna: masz rację -- dyplomy, medal "za 10 lat udanego pożycia", co jakiś czas akademia ku czci kobiet, gdzie szczególnie zasłużone towarzyszki sam mini-premier ucałuje w rąsię... Piękna wizja. Aż ciekaw jestem, który z polityków ją zaproponuje. Może Marcinkiewicz?

  By Blogger Oliveira, at 3:45 PM  

 • makowski: nie nowinka przecie, że prezio chowa się za teczkami...

  ale alternatywy i ja nie widzę :( TINA?

  By Blogger Oliveira, at 4:01 PM  

 • Za to stać nas na rozbudowę armii i wyrzucanie kasy w pielgrzymki B-16.
  To się nazywa "narodowo-katolicka hierarchia wartości"

  By Anonymous moth, at 11:19 PM  

 • alez przeciez najlepsza zaplata jest swiadomosc, ze wypelniaja naturalne /od boga dane albo w genach zapisane, zalezy, kto jest wyznawca ktorej religii/ poslannictwo!!
  trzeba to tylko powszechnie zadekretowac, zeby sie te kobiety, co pracuja w domu nie czuly gorsze od tych, co pracuja i w domu i w pracy /a czasem, o zgrozo, w domu to pol na pol z mezem!/. droga najprostsza i najsprawiedliwsza bedzie, jak postulowal papa nie mojego ministra, zwolnienie kobiet. wtedy tez wszyscy mezczyzni beda mieli prace, i zapanuje powszechna szczesliwosc.
  szlag mnie trafil, jak w dowpipasnym tefauenie uslyszalam dowcipasnego kajdanowicza zapowiadajacego material o pomysle z emeryturami /bynajmniej nie maz ma placic/, ze to feministek pomysl. ale!

  By Anonymous guzik, at 12:57 AM  

 • Harując ostatnio jak dziki osioł po stawkach przez Ciebie komentowanych nietety niewiele mam czasu na to, żeby się szerzej zastanawiać nad tym co piszesz. Ale na szczęście znajduję czas na to, żeby je czytać.

  Jeśli idzie o ostatni Twój post, często zastanawiałem się nad każdą z nacji których kompleksy komentowałeś. Ale nigdy jednego z drugim nie zestawiałem. Wydawało mi się, że jedyna rzecz wspólna tym dwóm narodom to dziwne zamiłowanie do koni (najdroższe konie-araby to polski towar eksportowy).

  I jedna uwaga, większość Arabów to muzułmanie, ale traf chciał, że na tym obrazku http://bi.gazeta.pl/im/1/3545/z3545091G.jpg przyszli terroryści-samobójcy wraz ze swoimi zakwefionymi matkami paradują na tle kościoła ;-)

  By Anonymous Ajfel, at 12:58 AM  

 • Jeżeli w IV RP rząd zatrudni kobiety do prowadzenia domu dla mężczyzn, prania, gotowania i chowania dzieci, to mam pytania:
  1. czy kobiety, które pracują także poza domem również dostaną pensję gospodyni domowej?
  2. czy mężczyzna wykonujący w domu pracę kierowcy, elektryka, hydraulika, tragarza, i wykonującego inne usługi, których wartość da się wycenić, również dostanie pensję od państwa?
  3. czy usługi erotyczne wykonywane w ramach obowiązków małżeńskich będą wyceniane niezależnie?
  4. czy w przypadku zatrudnienia żony przez państwo w charakterze gospodyni domowej, mąż ma prawo przeznaczyć pieniądze, które do tej pory jej przekazywał, na piwo?
  Uprzejmie proszę o pozytywną odpowiedź. Nawet gdyby miało to nastąpić dopiero w V RP.

  By Anonymous Anonimowy, at 12:09 PM  

Prześlij komentarz

Links to this post:

Utwórz link

<< Home