środa, listopada 08, 2006

A w Bolandzie dzieci robią

"Wicepremier i minister edukacji Roman Giertych powiedział w środę w Łodzi, że prawdopodobnie od 1 stycznia 2007 roku zostanie wprowadzona dla młodzieży godzina bezpieczeństwa, po której dzieciom bez opieki dorosłych nie będzie wolno przebywać w miejscach publicznych"

"112 mln zł będzie kosztować utrzymanie 16 ośrodków wsparcia wychowawczego dla trudnej młodzieży gimnazjalnej w roku szkolnym 2008/2009 - poinformował we wtorek w Kielcach wiceminister edukacji narodowej Sławomir Kłosowski, który opracował koncepcję funkcjonowania tych placówek. [...] ośrodek wsparcia wychowawczego [...] Ma być niekoedukacyjną placówką zamkniętą, ze wzmożonym nadzorem pedagogicznym psychologa, 10-osobowymi klasami i całodobowym internatem, przeznaczoną dla tych uczniów, którzy nie złamali jeszcze prawa w ujęciu kodeksowym."

"Posłowie pracujący nad "Narodowym programem wspierania rodziny" chcą ustawowo ograniczyć używanie środków antykoncepcyjnych. - Prowadzą do niepłodności - twierdzą autorzy projektu"

Czytam, czytam (polecam wpis socjopatycznej malkontentki) i nie bardzo rozumiem. Wygląda na to, że te dzieci to dopust jakiś, kara za grzechy. Nawet jeszcze nie złamią "prawa w ujęciu kodeksowym" a już się je wysyła do placówki zamkniętej z internatem, prowadzonej przez byłych żołnierzy. Mimo to posłowie chcieliby tych potworków więcej nahodować i w tym celu zakażą sprzedaży kondomów. (Ciekawym pomysłem byłoby ograniczenie ich sprzedaży do klubów gejowskich.) Zadziwia logika prezentowana przez nasze nowe, nieskażone komuną elity.

Zgodnie z tą samą logiką nasz ulubiony prezydent wyznał, iż według jego przemyśleń "Jeżeli subkultura gejów miałaby w Europie stać się przyjętą alternatywą, to kultura heteroseksualna zniknie". Strasznie wątła ta kultura heteroseksualna musi być. Ale tylko w Polsce, bo np. w takiej Holandii małżeństwa homoseksualistów zalegalizowano, a małżeństwa heteroseksualistów ciągle się zdarzają i to wcale nierzadko. W Anglii również Elton John wziął ślub ze swoim Davidem Furnishem, a mimo to nie słyszałem o tym, jakoby heteroseksualiści z tego powodu masowo się rozwodzili i wstępowali do klasztorów. Wręcz przeciwnie, to w Polsce, w której homoseksualiści jedyne co mają, to prawo do odmowy zeznań, kiedy już aresztuje się ich za reklamówkę napoju, to w Polsce, kraju o nieomal najsurowszym w Europie prawie antyaborcyjnym, w naszej katolickiej ojczyźnie trzeba zakazywać prezerwatyw, żeby skłonić pary heteroseksualne do rozmnażania! Ludu Polan! Gore! Gore! Prezerwatywy zabijają ludzkość! Tylko natychmiastowa kara śmierci dla gejów może uratować polską rozrodczość!

No dobrze, pożartowaliśmy sobie. A teraz poważnie. Blok wyborczy LepPeRoPiSs wygrywa w wyborach samorządowych. Myślę, że fakt ten nie pozostaje bez związku z drugim faktem, mianowicie tym, że kolejne tysiące Polaków wyjeżdżają za granicę (akurat dzisiaj mój kumpel pochwalił mi się, że pod koniec listopada wybiera się do Glasgow, a bilet ma w jedną stronę) i zupełnie nie są to te same tysiące, które głosują na kartoflany barszczyk na koninie. Tu warto wspomnieć o najnowszej krotochwili naszego uroczego prezydenta, który "liczy na to, iż młodzi ludzie, którzy wyjechali do pracy do Wielkiej Brytanii, w tym do Szkocji, wrócą do kraju, bo Polska z czasem będzie ich coraz bardziej potrzebować." Po co byśmy mieli wracać? Do LepPeRoPiSsu? Wolne żarty. Do "alternatywnej" Platformy? Proszę, brzuch mnie ze śmiechu boli. Do średniej pensji 600 euro? Do 3 milionów mieszkań? Do godziny policyjnej, indoktrynacji religijnej i kreacjonizmu?

Drodzy rodacy, należy sobie przyswoić pewną smutną prawdę. Dopóki klasa polityczna (i nie mówię tylko o barszczyku kartoflanym na koninie!) w Polsce wygląda tak, jak wygląda, kraj jest praktycznie skazany na to, by skończyć jak dawne NRD; Unia Europejska może w Polskę ładować dowolnie wiele pieniędzy (oczywiście dopóki się komuś to nie znudzi...), ale w kraju, w którym chce się wprowadzić edukację o tym, jak złe są prezerwatywy, szkoły z wojskowym drylem dla dzieci i zakaz aborcji nawet w wypadku gwałtu naprawdę nie pozostanie niedługo nikt, oprócz osób po pięćdziesiątce, księży i członków Młodzieży Wszechgłupiej. Warto tu dodać, że według najnowszych badań lekarskich księża i łysi nastolatkowie o IQ stołka nie są w stanie się rozmnażać, jakkolwiek by się nie starali i nie krzyżowali między sobą. Nawet, gdyby nasz malutki prezydent całymi siłami pielęgnował w Polsce kulturę homoseksualną i związki premierów z kotami.

8 Comments:

 • I jeszcze tylko wypada poczekać aż prąd nam zaczną wyłączać - jek w peerelu. Naukowo udowodnione, że po ciemku lepiej dzieci się robi... Patrząc na co poniektórych - wydaje mi się, że po pijaku też..
  Ja mam dwójkę dzieci - chcianych, zaplanowanych, itd. I wystarczy. Zgodnie ze statystyką wyrobiłam już 200 procent normy. Za tabletki antykoncepcyjne płacę po 30 PLN miesięcznie. A teraz chcą mi je jeszcze zabrać...
  Ja chyba też wyjadę... Monachium - piękne miasto....

  By Anonymous tulka, at 9:25 PM  

 • Moj znajomy Hiszpan zawsze mnie pocieszal, gdy narzekalem sobie na nietolerancje, na ciemnogrodyzm, na hipokryzje, etc. w PL... Mowil, ze u nich tez tak bylo 10-15 lat temu. Zmienil zdanie jak obejrzal sobie ten film. Jest tak jak mowisz Oliveira, mlodzi ludzie wyjezdzaja z kraju nie tylko z powodu pieniedzy. W PL robi sie dosc duszno niestety. W dodatku robimy z siebie niezle posmiewisko. Na poczatku bylo nawet fajnie opowiadac znajomym z pracy o blizniakach ktorzy zostali prezydentem i premierem. Teraz, z niedowierzaniem dopytuja sie o pomysly typu ograniczenie dostepu do prezerwatyw. Zreszta ja tez bym nie uwierzyl gdybym nie dozyl dzisiejszego dnia...

  By Anonymous mattek, at 10:05 PM  

 • Ale dlaczego chcą, zebysmy wracali, skoro pan prezydent powiedzial, ze my wszyscy emigrancci (no, ci w uk...) to bezdomni i bezrobotni, a ci, co pracują w uk, wyłudzają w pl zasiłek?

  By Anonymous migg, at 10:52 PM  

 • Postulatów posła Piłki mariana i posłanki Sobeckiej Anny nie skomentuję, bo mnie wątrob aboli, jak o nich pomyślę. I jesze na dodatek kłamstwo na kłąmstwie, że prezerwatywy zwieszaja niepłodność. Tu sie wszystko załatwia od d.. strony. Edukacji niet, tylko zakaz.
  Pan prezydencik nie ch sie łudzi. Ci młodzi, wykształceni, którzy wyjeżdząja z Kaczolandu, robia to forever.I mówią o tym jasno i otwarcie. Bez sentymentów.
  Czas chyba działać w tej sprawie.

  By Anonymous Meg, at 11:17 AM  

 • jak wygrają w wyborach samorządowych... to - jak można tego nie widzieć i głosować na nich... O bogowie Olimpu

  By Anonymous socjopatyczna_malkontentka, at 2:00 PM  

 • nie chce mi się więc tylko Pozdrawiam
  (tych Głupszych [*] rodaków którzy wyjechali ;-)

  [*] wg Prezia;
  ale podobno to był angielski skrót myślowy, Kuamstfo, Prowokacja i nieprawda...
  http://www.ooops.pl/blog/?p=2308

  ps.
  >> meg
  mówią, że na Forever. ale ja znam losy moich roczników, które emigrowały w latach 1976, 80, 81...
  1-dni Tak, inni wracali. 1-dni z Tarczą; inni na...
  Ojczyzna-polszczyzna, żesz ją...

  By Anonymous makowski, at 3:31 PM  

 • Makowski, Słońce wtedy byli trochę inni młodzi.Inne wartosci były ważne, "ojczyzna" to miao jakis smak. Teraz nie ma. Ja jestem pokolenie Waściciela tego bloga i z mojej licealnej klasy wyjechała ponad połowa. Bez kompleksów, do pracy, robić doktoraty, badania, zasuwać w korporacjach, szpitalach. Europa, USA, a nawet Chiny. Wracają na wakacje do rodziców. Bez kompleksów i sentymentów. Tam jest fajnie.

  By Anonymous Meg, at 8:35 PM  

 • Ja też szukam swojego miejsca.. Wychowana w patriotyzmie i innych takich niepotrzebnych rzeczach, nie chcę żeby tu dorastaly moje dzieci. Nie w zacofaniu, ksenofobii, ciemnocie i wojskowym drylu. Nie po to, by zarabialy 800 zl miesięcznie i na emeryturze przymieraly glodem. Zresztą ja też chcę żyć, moc wybierać, moc rodzić ile chcę i w ludzkich warunkach.

  By Anonymous Tulippa, at 10:39 AM  

Prześlij komentarz

Links to this post:

Utwórz link

<< Home