środa, stycznia 10, 2007

Dulska, Dulska uber alles!

Kolejna sprawa, którą wszyscy znają i wszyscy mają na jej temat zdanie: Simon Mol, Kameruńczyk, uchodźca, działacz stowarzyszenia "Nigdy Więcej", poeta zarażał kobiety wirusem HIV. Nie muszę przytaczać faktów, wystarczy, że zajrzycie na pierwszą stronę dowolnego portalu. Być może zakażonych kobiet jest nawet kilkaset (a być może nie, bo liczba ta opiera się na gdybaniu: "Biorąc pod uwagę to, ile lat to trwa i potencjalną liczbę kochanek tego pana, to liczba poszkodowanych może sięgać nawet kilkuset osób - anonimowo przypuszcza lekarz z Wojewódzkiego Szpitala Zakaźnego w Warszawie"). Rzeczpospolita "zastanawia się czy Kameruńczyk realizował plan, dzięki któremu chciał oddać chorobę swym partnerkom". Niestety nie mam dostępu do całego artykułu, tak więc nie wiem, nad czym jeszcze zastanawia się Rzeczpospolita. Wiem za to, nad czym zastanawia się dziennikarz Zarzeczny w portalu Interia w swoim tekście pod uroczym tytułem "Czemu nie lubię Murzynów".

"Inny Murzyn, który mnie zdenerwował, ale już taki zupełnie czarniutki i nie z Zakopca, tylko z Kamerunu, pozarażał na pęczki polskie dziewczyny. Hm, pewnie to nawet nie jego wina, tylko tych idiotek, którym najwyraźniej za mało było w sklepie czekolady. I którym za mało było też rad mamusi, która wyraźnie mówiła, że nogi rozkłada się po ślubie dopiero! No, ale wyszło u tych kobiet umiłowanie poezji zapewne, bo ten nosiciel był ponoć utalentowanym poetą. Wyobrażam więc sobie taki wieczór kameruńskich wierszy, poprzedzający kameruńsko-polskie zbliżenie:

Bumba bamba bamba

edoke edoke maloke

chodź, to cię złoję

jak kogucik kwokę!"

Wysokich lotów felieton i felietonista, nie ma co. Kobiety to idiotki, zaś poezja kameruńska to edoke maloke. Utwór pana Zarzecznego, który nawiasem mówiąc jest dziennikarzem sportowym, kończy się tak: "Nie wiem, co powinni zrobić teraz nasi polscy Murzyni, żeby odzyskać moją sympatię. Tak sobie jednak nieśmiało myślę, że najprościej jakby wrócili do Afryki."

Mniejszościom, generalnie, wolno w Polsce mniej. Nie chodzi mi tu nawet o jawnie okazywany rasizm, czy homofobię. Jednak to, co w wykonaniu Jana Kowalskiego z Pszczyny byłoby co najwyżej gorszącą informację, w wykonaniu Simona Mola z Kamerunu jest newsem roku i -- w wyobrażeniu pana Zarzecznego i jemu podobnych -- przyzwoleniem na publikowanie rasistowskich paszkwili. Zaraził biały? Cóż, może się zdarzyć, może jakiś głupi był. Zaraził czarny, działacz antyrasistowskiego stowarzyszenia? Edoke edoke, wracajcie czarni do Afryki! Od początku mieliśmy rację, wszyscy Murzyni mają AIDS, nie wykraczają intelektualnie poza edoke edoke, a wszystkie kobiety to szmaty, którym nie dość czekolady w sklepie!

Boję się myśleć, co by było, gdyby skazany właśnie na 8 lat więzienia Andrzej Samson został uznany przez media za homoseksualistę. Na szczęście jednak taka możliwość nie była rozpatrywana, zaś fakt, że był heteroseksualistą dla nikogo nie jest powodem do wzywania do chemicznej kastracji heteroseksualistów, przymusowego "leczenia" bądź tworzenia obozów zamkniętych. Samson jest wśród beneficjentów patriarchalnego systemu; biały, heteroseksualny mężczyzna zawsze mieć będzie więcej szans, niż Murzyn, gej czy kobieta, co dopiero osoba, która ma pecha należeć do więcej niż jednej z mniejszości. (Co za szczęście, że Mol nie był gejem. Wtedy byśmy się dopiero nasłuchali. A i tak dowiedziałem się z różnych wypowiedzi, że oto poznaliśmy prawdziwą twarz lewactwa... Z drugiej strony, gdyby był gejem, zakaziłby najpewniej o wiele mniej osób; w Polsce do tej pory pielęgnowany jest szkodliwy stereotyp, zgodnie z którym AIDS to choroba dotycząca wyłącznie homoseksualistów i narkomanów.)

Sprawa Simona Mola jest porażką na wielu frontach. Jest porażką ugrupowań typu "Nigdy Więcej" i spełnionym snem faszysty; jest porażką polskiego systemu zapobiegania AIDS; jest porażką zarażonych kobiet. Zarzeczny nadal będzie publikować w Interii. Kolejni wszechpolacy dostaną stanowiska ministerialne. Mieszkający w Polsce uchodźcy afrykańscy (i nie tylko, wszakże wbrew pomysłom pana Zarzecznego nie wszyscy Murzyni przyjechali do 33 1/3 RP z Afryki) już odczuli falę nienawiści. Edukacja seksualna, która w Polsce leży i kwiczy ("Część z tych kobiet to ofiary niedostatecznej edukacji seksualnej. Jedna z nich mówiła nam, że skoro prezerwatywa nie chroni przed HIV w 100 procentach, to po co jej używać? - relacjonuje gazecie Wanda Nowicka, szefowa Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny.") może co najwyżej zostać kompletnie usunięta z programu nauczania; czego sprawa nauczyła wiceministra zdrowia? "Minister nie będzie latał po stolicy z kondomami - oświadczył na to gazecie wiceszef resortu zdrowia Bolesław Piecha (PiS). Jego zdaniem należy promować wstrzemięźliwość seksualną i wierność małżeńską." Dulska, Dulska uber alles!

Kto zwyciężył w sprawie Simona Mola? Rasiści, którzy mają "dowód" na to, że Murzyni zarażają wszystkich AIDS. Mizogini, którzy mają "dowód" na to, że kobietom mało w sklepie czekolady. Kto przegrał? Przede wszystkim kobiety, które być może odmówią teraz czarnoskóremu mężczyźnie seksu bez prezerwatywy, ale ciągle będą gotowe zrobić "to" z białym, przystojnym facetem, który ładnie pachnie i chodzi w garniturze. Bo przecież skoro pachnie i przystojny, to na pewno zdrowy, a poza tym prezerwatywa i tak nie chroni przed HIV. Jeśli się zarażą, to będzie wyłącznie ich wina, było żyć we wstrzemięźliwości i zachowywać dziewictwo dla małżonka. Ile osób może zachorować, a potem umrzeć po to, żeby wiceminister Piecha mógł udowodnić swoją wyższość moralną? Nieważne. Wszakże papież też był przeciwny udostępnianiu prezerwatyw w Afryce.

31 Comments:

 • Czyli ze co to wina Giertycha i reszty zgraji ze panienki nie wiedza ze sie zaklada gumke?
  A moze to bylo tak ze gosc terroryzowal wszystkich ktorzy smieli mu sie sprzeciwic. I nie chodzi tu o trzymanie pod lufa. Wystarczy delikatna sugestia tolerancyjnej dziewczynie ze jak nie da mu pupy to rasistka bedzie? Znam wiele takich dziewczyn co to za wszelka cene nie dadza odebrac sobie swiadomosci jakze sa one wielce tolerancyjne i kochaja swiat. Przychodzi taki skurwiel i to wykorzystuje. I nie wazne czy to murzyn czy bialy.
  Jakos mi sie tak zdaje ze uwarzasz ze w twoim towarzystwie to wszyscy sa swieci (w sensie lewicowej swietosci). Otoz tak niestety nie jest. Skurwysyny trafiaja sie i z prawa i z lewa - jezeli chce sie pietnowac przeciwnika (tak jak to robiles w przypadku lepperowej kompanij) to tym surowiej i bezwzgledniej nalezy pietnowac zlo w swoich szeregach. Tymczasem wydaje mi sie ze napisales temu negatywnemu bohaterowi antify piekna laurke. I krzywdzisz tym samy takze tych innych czarnych polakow bo wrzucasz ich w wysublimowany sposob do jednego wora z tym skurwielem.
  A o tych pindach co sie daly zbajerowac pisalem juz u siebie wiec sie nie bede powtarzal...

  By Anonymous qatryk, at 2:09 PM  

 • qatryk: Napisałbym po prostu, żebyś na drugi raz przeczytał notkę, zanim na nią odpowiesz, ale po użyciu przez Ciebie słowa "pindy" mogę Ci tylko powiedzieć, że w moich oczach stoisz na tym samym poziomie, co dziennikarz Zarzeczny. Bez pozdrowień.

  By Blogger Oliveira, at 2:12 PM  

 • Przykre to wszystko. Dla mnie i dla takich, jak ja- dziewczyn, które zdecydowały się na związek z kolorowym facetem. Nam sie też dostanie za to,że się puszczamy z afrykańskimi małpami...
  Inna sprawa,że edukacja seksualna leży. I kwiczy. I nikt z tym nikt nie robi. O Bolku Piesze, to proszę nie mów. Kalendarzyk i wstrzemięźliwość? Dinozaury ożyły...

  By Anonymous Meg, at 2:16 PM  

 • otóż to.
  >> qatryk
  ma rację.
  (i nie obrażaj się >> Oliveira; bo sprawa jest poważna jednak...)
  ci, którzy znali tego jak mu tam Simona
  (ja na szczeście nie, jakem rasista i ten, no... męski ten, no: szowinistyczna świnia...;-)
  -- mówią, że on jest zwyczajnie nieciekawym człowiekiem. sugerują nawet, że jest takim Czarnym Rasistą...
  nie wiem; nie znam się.
  ale tu jest (chyba) problem;
  (niepogrzebany jeszcze)
  .............................
  no i to, że Simon przyjechał tutaj -- szukając (jednak) GOŚCINY; przed (ponoć) prześladowaniem. a zostawia taki numer...
  (w jego nieświadomość -- raczej wątpię.)
  no to...
  .............................
  a to, że wszyscy (podobno) -- przyszliśmy z afryki -- i że to nie daje się niektórym wytłumaczyć -- to już zupełnie inna opowieść...

  By Anonymous makowski, at 2:21 PM  

 • Qatryk, a Ty skadeś sie urwał, co? A jak tysiace kobiet dają się z bajerować białym gościom i cała spraw akończy się niechcianą ciżżą, to lepiej? A ile jest zarażonych włąśnie przez takich białych bajerantów? To tez pindy? Wszystkie my pindy, bo sypiamy z facetami a, nie tylko ze ślubnym? A idź w diabły z taką opinią.

  By Anonymous Meg, at 2:22 PM  

 • makowski:

  "ci, którzy znali tego jak mu tam Simona
  (ja na szczeście nie, jakem rasista i ten, no... męski ten, no: szowinistyczna świnia...;-)
  -- mówią, że on jest zwyczajnie nieciekawym człowiekiem. sugerują nawet, że jest takim Czarnym Rasistą..."


  Widziałem różne opinie na jego temat i zwróć uwagę, że w notce nie bronię jego osoby. Chciałbym tylko tego, żeby jeden Simon nie był powodem dla takich różnych qatryków do wyrażania opinii o pindach i "moim lewicowym towarzystwie". Ale -- jak widać po qatryku -- na próżno klawiaturę strzępię.

  "no i to, że Simon przyjechał tutaj -- szukając (jednak) GOŚCINY; przed (ponoć) prześladowaniem. a zostawia taki numer...
  (w jego nieświadomość -- raczej wątpię.)"


  A ja w ogóle nie wierzę. Żałuję, że najwyraźniej nie było możliwości, aby zapobiec temu, co zrobił. Uważam, że trzeba go za to odpowiednio (to już nie moja rzecz, jak) ukarać. I tylko jego. Nie stowarzyszenie, nie moje lewicowe towarzystwo, nie wszystkich ciemnoskórych w Polsce. Nie kobiety, które ze szkoły wiedzą, że prezerwatywa nie chroni przed AIDS.

  Polecam również:
  http://serwisy.gazeta.pl/kraj/1,34314,3839652.html

  By Blogger Oliveira, at 2:29 PM  

 • mowil dziad do obrazu: meg zadam proste pytanie: czy dalabys sie zbajerować? Czy gdybys wierzac w jakas idee uslyszala od goscia ze zlamiesz zasady przez ciebie wyznawane jezeli nie dasz mu dupy to czy dasz mu dupy?
  Przypuszcza ze nie - a te naiwne pindy to zrobily. I ja tu mowie tak samo o tych naiwnych pannach ktore daja na takie bajery i jak to ciekawie ulegajac podziala bialym. Nie ma to dla mnie najmniejszego znaczenia.
  A sedno sprawy jest w tym ze broniac takiego skurwiela wyrzadacie krzywde sobie samym. Bo to co robicie teraz - napadacie na mnie jakbym wam matki pozabijal, to jest ni mniej ni wiecej niz obrona tego skurwiela. Bo o nim w wiekszosci sie wypowiedzialem i przede wszystkim jego pietnowalem.
  Mowiac o uciskanych mniejszosciach bierzecie pod skrzydla tej samej uciskanej mniejszosci takze i jego.
  Juz nie wspomne o tym ze na zadne argumenty nie dostalem konretnej odpowiedzi ani kontry tylko wylew jadu.
  w przeciwienstwie ja jednak pozdrawiam

  By Anonymous qatryk, at 2:34 PM  

 • Qatryk, ja chodzę do łóżka dla przyjemności,a nie w imię zasad. Albo ich łamania. I wiem, co to są zachowania ryzykowne i takich unikam. Nieważne,czy wybieram, białego, zielonego, czy w grochy.
  Ja nie bronię tego Simona, bo to, co zrobił uważam za naganne.I obrzydliwe. Nie usprawiedliwiam też głupoty kobiet, które decydują się na seks bez zabezpieczeń. Z kimkolwiek. A zwłąszcza z Afrykańczykiem. Ja znam to środowisko. Znam troszkę Afrykę. wiem, jaki jest procent zarażonych i wiem, że oni nie przestaja być zarażeni przekraczajac granice Europy.
  Ale, na miły Bóg, nie wszyscy czarni to Simon z Kamerunu. Nie wszystki kobbiety sypiające z kolorwymi maja HIV.
  A tak sie skończy-uogólnimy i skrzywdzimy wszystkich w czambuł...
  Dobre w tym jest to,że się te kobiety przebadały i będa sie leczyć. I nie zarażać dalej.
  Ale ile jest np takicgh zon marynarzy,którym maż przywiózł z delegacji taki "prezent"? I on enic nie wiedzą?
  Bo zaproponowanie mezowi używania prezerwatywy to faux pas?

  By Anonymous Meg, at 2:44 PM  

 • Przepraszam za literówki i niejasnosc niektórych zdań. Po prostu sie uniosłem. Bo troche mnie zabolało że u kogoś kogo poglady w dużej mierze rozumiem i podzielam zostałem potraktowany jak wróg.

  By Anonymous qatryk, at 2:46 PM  

 • qatryk: Juz nie wspomne o tym ze na zadne argumenty nie dostalem konretnej odpowiedzi ani kontry tylko wylew jadu.

  Argumenty? Argumenty, qatryk? Te o pindach, o pupie, czy o skurwielu?

  By Blogger Oliveira, at 2:46 PM  

 • meg a czy ty przeczytałaś to co ja napisałem. To powtórze wyrażniej: nie odcinając się w sposób dobitny od takich osób i nie piętnując ich, i opisując jak to czarni, różowi, fioletowi są krzywdzeni przez uogólnienia stwierdzam że sami uogólniacie. Bo tak ktos kiedys powiedział że skoro panuje rasizm to trzeba być przeciwko temu rasizmowi za wszelka cene. I moim osobistym zdaniem zawzieta obrona czaenych w takim momencie jest bledem. Gdyby GW nie rozpisywała się o obronie mniejszości, gdyby Oliveira nie rozpisywał się o uciskanych mniejszościach a po prostu stwierdzili fakt i bezwzględnie napiętnowali takie zachowanie, wytrąciliby wszystkim prawicowym madralom wszelkie argumenty dyskusji.
  Jasne że jeden czy drugi bedzie pieprzył że "Murzyni do Afryki' - kiedys było Syjoniści do Syjonu.
  Zrozumcie ze ja w tej chwili nie jestem przeciw mowieniu i pietnowaniu rasizmu: mówię tylko że spychając grzechy tego poety na dalszy plan a wypychając na pierwszy problemy z rasizmem tylko im szkodzicie.
  Bo ludzie myślą prosto - pokazali w telewizorze murzyna bandyte, inni zawziecie bronią murzynów, czyli bronią bandytyzmu. Wiem ze to głupie ale ludzie wlasnie takie maja ciągi skojarzeniowe.
  Co do seksu to tez uwazam ze uprawia się go dla przyjemności a wszystkie zasady nalezy miec przy tym w dupie. Ale trzeba tez zdawac sobie sprawe i kalkulowac ryzyko żeby potem przypadkiem sie nie rozczarować.

  By Anonymous qatryk, at 2:58 PM  

 • qatryk: Gdyby GW nie rozpisywała się o obronie mniejszości, gdyby Oliveira nie rozpisywał się o uciskanych mniejszościach a po prostu stwierdzili fakt i bezwzględnie napiętnowali takie zachowanie, wytrąciliby wszystkim prawicowym madralom wszelkie argumenty dyskusji.

  Chyba sobie żartujesz. Jakie argumenty ja mogę panu Zarzecznemu czy innym wszechpolakom wytrącić? Przecież oni mają dwa argumenty: 1. Wszyscy Murzyni zarażają AIDS. 2. Simon Mol jest Murzynem i zaraża AIDS.

  Zrozumcie ze ja w tej chwili nie jestem przeciw mowieniu i pietnowaniu rasizmu: mówię tylko że spychając grzechy tego poety na dalszy plan a wypychając na pierwszy problemy z rasizmem tylko im szkodzicie.

  Wydaje mi się, że wystarczająco dużo uwagi poświęca się grzechom "poety". Staram się być kimś, kto nie zadowala się analizą powierzchowną, tylko szuka drugiego dna, tego mniej oczywistego. A na drugim dnie znajduję prostacki rasizm, pogardę wobec kobiet i dulszczyznę.

  Co do seksu to tez uwazam ze uprawia się go dla przyjemności a wszystkie zasady nalezy miec przy tym w dupie. Ale trzeba tez zdawac sobie sprawe i kalkulowac ryzyko żeby potem przypadkiem sie nie rozczarować.

  Ale nie zgadzasz się ze mną, że promowanie haseł o niedziałających prezerwatywach i wstrzemięźliwości ma wpływ na to, że dziewczyny nie nalegały na zabezpieczenie? (Że Simon nie nalegał, jakoś mnie nie dziwi -- wierzę, że zależało mu na rozpowszechnieniu wirusa, chociaż nie mam takiej pewności, jak Rzepa, że po to, żeby się "uleczyć")

  By Blogger Oliveira, at 3:04 PM  

 • wybacz Oliveira nie wiedziałem że jestes tak wrazliwy na słowa.
  Argumenty: w sumie faktycznie nie postawiłem konkretnych pytań ale prosze bardzo bo z tego wniosek ze kilka słow przycmiewa reszte wywodu to sformułuje jasno pewne pytania:
  Jak nazwiesz kobiete która chcac się przypodobać środowisku w jakim się obraca kocha się z przypadkową osoba, bo gdyby tego nie zrobiła wydawałoby jej się że wyklucza sie z tego środowiska? Najwną? Ja takie panny nazywam głupimi pindami.
  Czy nie uważasz że zrzucając na dalszy plan to co zrobił ten przemiły poeta (ja nazywam go jak zauważyłeś skurwielem) i zawzięcie broniąc wszystkich ze środowiska nie wyrządzasz krzywdy temu środowisku do którego należał?

  doczytałem to co napisałeś ale powyzsze chyba pozostaje aktualne. Spiesze wyjaśnić.
  ad argumenty pana jakiegośtam. Otóż to jakie to argumenty nie zaleznie co powiesz on i tak bedzie wiedział swoje. To nie jest boj rozum pana jakiegostam tylko o zwykłych ludzi którzy rozumują według prostych schematów - jezeli środowisko które ma kiepskie czasy aktualnie, zdecydowanie sie nie odetnie od poety to w głowach szarych ludzi pozostanie jedynie świadomość tego że broniliście tego jednego murzyna, a nie całej społeczności. Umysłu pana siakiegoś nie uratujesz.

  z tym drugim dnem sie zgodze, ale w o to mi chodzi ze napewno w taki sposob tego nie wykrzewisz.

  A co do prezerwatyw. Pewnie że uważam że główny problem tkwi w braku właściwego wychowania seksualnego. I to jest naprawdę przerażające bo naprzykład spotykam ludzi wykształconych którzy uważają że stosunek przerywany w 100% zapobiega zapłodnieniu, bo skoro on sie do środka nie spuszcza to nie ma prawa byc z tego dzidzi.
  Gdakanie rządu przeraża mnie jeszcze bardziej.
  Ale jeszcze raz podkreslę że łączenie tych wątków uważam za bezcelowe i jedynie pogarszajace całą sprawę a nie jej pomagające.
  Teraz prawica moze jeszcze bardziej sobie poplynac bo stwierdza - patrzcie ci parszywi lewacy bronia murzyna bandyte, i jeszcze mowia ze prezerwatywy by pomogły a przeciez wiadomo ze aids jest mniejsze niz te mikro dziurki w gumie i spokojnie sie przedostaje. A na argument o tym ze wirus jest w nasieniu i nie za bardzo ma jednak jak sie przedostac juz wszyscy glusi beda.

  By Anonymous qatryk, at 3:23 PM  

 • Moglbys mi podac choc jedno zrodlo w ktorym jest napisane ze bialy facet celowo zaraza kobiety wirusem HIV? Simon what'shis name, to poprostu lajdak. Te kobiety ktore z nimi sypialy prosily go o uzywanie zabezpieczenia to on bazujac na rasistowskich sloganach odmawial zabezpieczenia i tym samym realizowal swoj cel.
  Swaidome zarazanie ludzi jakakolwiek smiertelna choroba jest karalne. I wyobrz sobie ze nie tylko w znienawidzonej prez ciebie RP ale w wiekszosci demokratycznych krajow. Rasizm to nie tylko fenomen znienawidzinej przez ciebie RP ,ale fenomen wielu krajow, w ktorym prym wiedzie USA.I czasem nie pisz ze w tej twojej Holandii nie ma rasistow !!!
  Blog to pewna forma przekazu, wiec po co histeryzowac i wieszac na wszystkich psy nawet wtedy gdy nie ma sie racji. Pan dziennikarz sportowy przegial w swych opiniach podobnie jak ty przeginasz pomstujac nad cala RP , w ktorej to Simon what'shisname zawinil i powinnien dostac najsurowsza kare jaka kodeks przewiduje w tym zakresie przewinien.
  Giertych jest winien ze rodzice nie ucza dzieci o srodkach antykoncepcyjnych, o seksie? Bez przesady. Ja tez go nie lubie, ale ty masz juz jakas obsesje na jego tle.

  By Blogger atkabe, at 3:55 PM  

 • Tak abstrahując od koloru skóry, pochodzenia i poglądów (wątpliwego) bohatera tej sprawy. Czy jest zorientowany jak często zdarzają się *umyślne* zarażenia nieuleczalnymi chorobami (HIV, żółtaczka C, o innych nie wspomnę, bo NFZ nie refunduje) w naszym kraju? Bo jeśli, jak sądziłem w swojej naiwności, są to sporadyczne przypadki, to rozgłos jest częściowo uzasadniony.
  Inna sprawa, że w każdej grupie może się zdarzyć ktoś, kto oględnie rzecz ujmując, nie budzi entuzjazmu.

  By Anonymous Olek, at 4:32 PM  

 • qatryk: "Jak nazwiesz kobiete która chcac się przypodobać środowisku w jakim się obraca kocha się z przypadkową osoba, bo gdyby tego nie zrobiła wydawałoby jej się że wyklucza sie z tego środowiska? Najwną?"

  Muszę wyznać, że musiałem nie doczytać jakiegoś artykułu na ten temat, bo nigdzie nie widziałem informacji, że dziewczyny Simona M kochały się z nim przypadkowo, żeby się nie wykluczyć z jakiegoś środowiska.

  "Czy nie uważasz że zrzucając na dalszy plan to co zrobił ten przemiły poeta (ja nazywam go jak zauważyłeś skurwielem) i zawzięcie broniąc wszystkich ze środowiska nie wyrządzasz krzywdy temu środowisku do którego należał?"

  A przeczytasz wreszcie notkę? Jakiego środowiska ja zawzięcie bronię? Środowiska osób niebędących białego koloru?

  "w głowach szarych ludzi pozostanie jedynie świadomość tego że broniliście tego jednego murzyna, a nie całej społeczności."

  W głowach szarych ludzi pozostanie, że Murzyni przenoszą AIDS (podobnie, jak komary i homoseksualiści), ale sądzę, że tego bloga szarzy ludzie czytają co najwyżej przypadkowo...

  Maggie: "Te kobiety ktore z nimi sypialy prosily go o uzywanie zabezpieczenia to on bazujac na rasistowskich sloganach odmawial zabezpieczenia"

  Zdumiewające, jak wiele przeoczyłem informacji. Otóż Simon odmawiał zabezpieczenia bazując na rasistowskich sloganach. Możesz podać przykład rasistowskiego sloganu służącego do odmawiania zabezpieczenia?

  "Swaidome zarazanie ludzi jakakolwiek smiertelna choroba jest karalne. I wyobrz sobie ze nie tylko w znienawidzonej prez ciebie RP ale w wiekszosci demokratycznych krajow. Rasizm to nie tylko fenomen znienawidzinej przez ciebie RP ,ale fenomen wielu krajow, w ktorym prym wiedzie USA.I czasem nie pisz ze w tej twojej Holandii nie ma rasistow !!!"

  Bez komentarza. Polecam to, co Qatrykowi -- przeczytaj notkę i powiedz mi, w którym punkcie ja twierdzę, że w Holandii nie ma rasistów, a zarażanie HIV powinno być legalne/chwalone (nie jestem pewien, co mi konkretnie zarzucasz).

  No i na koniec kuriozum nawet jak na Twoje standardy wypowiedzi:

  "Giertych jest winien ze rodzice nie ucza dzieci o srodkach antykoncepcyjnych, o seksie? Bez przesady. Ja tez go nie lubie, ale ty masz juz jakas obsesje na jego tle."

  Łatwo sprawdzić (w Firefoksie służy do tego kombinacja Ctrl+F) że ostatnia notka, w jakiej pada nazwisko Giertych pochodzi z dnia 5 stycznia i dotyczy Układu. Kto tu ma obsesję? I po co w ogóle odwiedzasz (bo przecież nie czytasz) tego bloga?

  Olek: to bardzo ciekawe pytanie i chyba bez odpowiedzi. Spodziewam się, że są to przypadki sporadyczne, ale... od 7 lat wiadome jest, że Simon Mol jest nosicielem, ale nic się z tym nie dało zrobić, bo nie można człowieka na tej podstawie aresztować, nie bardzo też wyobrażam sobie informowanie jego partnerek o tym, że Simon zakaża (no bo i jak to zrobić? jasnowidza zatrudnić?) Tak naprawdę, to Mol działa tu zarówno na szkodę uchodźców, osób ciemnoskórych ogólnie, jak również osób będących nosicielami wirusa HIV. Bez problemu potrafię sobie wyobrazić, jak któryś z filarów naszej ólóbionej koalicji żąda publikowania danych wszystkich nosicieli wirusa HIV, lub zamykania ich w obozach...

  By Blogger Oliveira, at 8:38 PM  

 • Wiecie co, mam wrażenie, że za dużo słow. Za dużo zbędnej dyskusji i bicia piany. A sprawa dla mnie jest prosta. Głupi i zły pan pozarażał nierozsądne panie. I jest zły. I nie interesuje mnie, jakiego jest wyznania, jakiego koloru, jakiej orientacji itede itepe. Zło jest złem i nie ma co się podpierac walką o mniejszości, tudzież większości.Howgh!

  By Anonymous tulka, at 9:16 PM  

 • >>>tulka: racja, pytanie jednak nie jest takie, czy to co robił było dobre, czy złe. Problem polega na tym, że na pytanie o motywy można udzielić łatwych odpowiedzi. Można byłoby dojść do wniosku, że zrobił to, bo jako nosiciej HIV musiał być wyjątkowo zdemoralizowany (w końcu AIDS to kara boska za grzechy). A może dlatego, że jako imigrant jest immanentnie skłonny do zbrodni? A może jak każdy lewak chciał zostać nastepcą Charlesa Mansona? itp. wyjaśnień można wymyślać w nieskończoność, a chętni do wzięcia tego za dobra monetę zawsze się znajdą.

  No tak, my oczywiście w takie bzdury nie wierzymy. Potrafimy po prostu odróżnić dobre od złego. Tylko że nawet tam, gdzie mowa o wartościach i prawie w oderwaniu od konkretnych osób zachodzą dziwne zjawiska. Na przyklad w USA, gdzie problemy rasowe są znacznie powszechniejsze niż u nas i są na tą okoliczność wypracowane odpowiednie procedury, przeprowadzono porówanie orzecznictwa sądów w sprawie ciężkich przestępstw w odniesieniu do białych i czarnych. Okazało się, że przy jednakowej kwalifikacji czynu na najwyższy wymiar kary skazywano znacznie częściej czarnych niż białych. A sędziowie to w końcu ludzie oświeceni. Dlaczego tak się dzieje? Myślę, że ta zagadka też ma proste (i jednocześnie fałszywe) rozwiązanie.

  By Anonymous Olek, at 12:16 AM  

 • Głupi i zły pan pozarażał nierozsądne panie.
  ot, co.
  dzięki >> tulka. o to szło.
  ale to najtrudniej (= wszystkim) wytłumaczyć.
  czego dowodzi >> olek; na dość prostych przykładach.
  jest taki dowcip o Marsjanach:

  Przylatują Marsjanie na Ziemię. Wszyscy są zieloni, mają czułki...
  Ludzie pytają się ich:
  - Czy wszyscy u was mają zieloną skórę?
  - Wszyscy.
  - A czy wszyscy mają czułki?
  - Tak, wszyscy.
  - I wszyscy mają 3-cie oko w środku głowy?
  - Nie, tylko Żydzi.

  By Anonymous makowski, at 9:25 AM  

 • od wiedzam tego bloga bo tam mi sie akurat podoba, a ze nie zgadzam sie ztwoim puktem widzenia i histerycznymi wpisami, to sie nazywa roznica pogladow.
  Co do Simona, to przeczytaj jak on argumentowal nie uzywanie prezerwatyw gdy go oto kobiety prosily. Jak widac tylko pobieznie czytujesz notki w prasie a potem na ich podstawie wypisujesz elaboraty jaka to nienawisc panuje w kraju.

  By Blogger atkabe, at 9:30 AM  

 • >>>maggie: szukałem wypowiedzi popierających twoje słowa, ale przebijanie się przez te wszystkie komentarze jest chyba ponad moje siły... Czy mogłabyś podać link?

  Przy okazji znalazłem niezłe podsumowanie:

  Dlatego zamiast krytykować jednoznacznie zachowanie innych może lepiej wyciągnąć z tego odpowiednie wnioski, a przede wszystkim nie pozwolić, by tego typu incydent sprawił, że w cywilizowanej części Europy oprócz biedy, złodziejstwa i pracy na czarno zasłyniemy z rasizmu pełną gębą, bo "Murzynek Simon" (Wiking jestem pełna podziwu dla Twej głupoty) skazał wszystkich kolorowych w Polsce na śmierć.

  Zresztą polecam cały wątek jako niezłą ilustrację problemu, do którego odnosił się Oliveira.

  By Anonymous Olek, at 12:40 PM  

 • O rany, wspolczuje ci Oliveira, bo jak widze twoi komentatorzy nie umieja czytac ze zrozumieniem, a co gorsze emocje i stereotypy maca im rozum. Co mozna na to powiedziec? Chyba tylko, że rozmawiala ges z prosieciem. Podziwiam twoja swieta cierpliwosc...
  A tak w ogole to wpadlam tu, zeby poinformowac cię, ze czytuje cie od jakiegos czasu i postanowilam przylinkowac twoje oba blogi do mojego.
  Pozdrawiam i zycze powodzenia :)

  By Anonymous Anonimowy, at 6:19 PM  

 • maggie: czekam na informację, gdzie widzisz w mojej notce Giertycha i kto tu ma obsesję.

  Olek: o poruszonym przez Ciebie problemie czytałem na alternecie i mam wrażenie, że ma bardzo proste, niestety rozwiązanie. Artykuł dotyczył przestępstw typu "posiadanie niewielkiej ilości amfetaminy na własny użytek". Biali są w takim przypadku pouczani, a potem zwalniani, zaś pozostali zamykani w więzieniu, ponieważ większość przestępców siedzących w więzieniu to nie-biali (Afroamerykanie, Meksykanie, you name it). Większość przestępców siedzących w więzieniu za tego rodzaju przestępstwa to nie-biali, bo biali są pouczani i zwalniani... I kółeczko się kręci. Dodatkowo nie-białemu z odsiedzianym wyrokiem w kartotece nie jest łatwo znaleźć jakąkolwiek pracę, a żyć trzeba, więc... etc.

  Anonymous: dziękuję, pochwal się, kto jesteś i gdzie szukać Twojego bloga! :)

  By Blogger Oliveira, at 8:41 PM  

 • białym, przystojnym facetem, który ładnie pachnie i chodzi w garniturze - to chyba oksymoron jest...

  Polacy nie dbają o siebie i dlatego Polki rozkochują się w obcokrajowcach... choć z drugiej strony (w mojej skromnej opinii) są na to szalenie podatne...

  By Anonymous Anonimowy, at 10:39 PM  

 • Kiedyś czytałem książkę o nietolerancji napisaną przez Żyda (i dlatego głównie traktującą o antysemityzmie). Dostrzegał on ciekawą rzecz -- że pojedyncze przypadki osób spoza naszej grupy budują jej stereotyp. Gdy coś zrobi złego Żyd (murzyn, mason, homoseksualista, itp.), to przypisujemy tę cechę całej społeczności. Gdy zrobi nasz -- to cóż, ludzie są różni. Wina staje się winą człowieka.

  Może gdyby murzynów było w Polsce więcej, gdyby każdy kogoś znał i mógł powiedzieć, że ten jest dobry, miły, sympatyczny, nigdy by się tego nie dopuścił.

  Sama zaś sprawa -- każdy wyciąga wnioski takie jakie chce. Już słyszałem o dyktaturze politycznej poprawności, bo zastraszone zarzutem o rasizm Polki rezygnowały z prezerwatywy. Osobiście bliższy jestem twierdzeniom, że to pochodna podejścia do antykoncepcji w Polsce. Nie wypada o niej mówić, a jeśli się już mówi, to na pewno nie wypada przy niej upierać. Co szkodziłoby im, gdyby powiedziały, że wymagają stosowania prezerwatywy od każdego? Ot, trochę zdecydowania i świadomości własnego bezpieczeństwa. Gdyby to był przypadek jednostkowy, uważałbym, że kobieta jest współwinna. Jeśli przypadków było wiele -- winy należy szukać w kulturze.

  By Anonymous PAK, at 7:58 AM  

 • – Tłumaczyłam jego wiersze, eseje, cokolwiek mi zlecił. Z czasem zaczął traktować mnie niemal jak niewolnika.
  Dawał mi do tłumaczenia jakiś tekst godzinę przez spotkaniem i nic sobie z tego nie robił – wspomina Karolina.
  Przypomina też powód zerwania współpracy z Molem.
  – Raz w towarzystwie, przy jego znajomych uchodźcach, rzuciłam żartem:
  „o, Simon znów na dragach”.
  Wzbudziło to wesołość. Ale nie u Simona.
  Nie mógł darować, że kobieta wyśmiewa go wśród jego znajomych.
  Zbeształ ją i wyzwał od rasistek...


  http://www.zw.com.pl/zw2/index.jsp?place=Lead04&&news_cat_id=351&news_id=144705&layout=5&forum_id=20786&page=text

  By Anonymous makowski, at 11:51 AM  

 • olek, oto fragment o ktorym pisałam wcześniej:
  W czasie intymnych spotkań Mol stanowczo nie zgadzał się na używanie prezerwatyw. - Kiedy jedna z dziewcząt zaprotestowała, Kameruńczyk zareagował bardzo ostro. Miał pretensje, że jest rasistką, że domaga się prezerwatywy dlatego, że jest czarny i na pewno ma HIV. W rezultacie ona poddała się i uległa - dodaje Siewert."

  http://arch.rzeczpospolita.pl/a/rz/2007/01/20070109/200701090139.html?k=on;t=2006121320070112
  Oliveira:
  Nazwisko Giertycha nie pada wprost, ale mozna wyczytać miedzy wierszami , kto jest odpowiedzialny , badz nie za edukacje seksualna.

  By Anonymous Anonimowy, at 12:45 PM  

 • Nie wiem czemu pojawiłam się tu jako Anonymous, to chyba z powodu nadgorliwość Firefoxa, który bardzo dba o to, żebym nigdzie się nie zalogowała bez problemów. Ja w sprawie tego bloga i linków, jeśli i tym razem będę anomimowa, to mnie po prostu skasuj.

  By Anonymous Maria, at 3:21 PM  

 • Wszyscy jesteście rasistami

  Z premedytacją zarażał śmiertelnym wirusem HIV wpatrzone w niego kobiety. W ciągu zaledwie kilku tygodni na policję zgłosiło się ponad dwadzieścia jego ofiar. Wciąż dzwonią kolejne. Uwodził je, zarażał i zostawiał...

  http://www.zw.com.pl/

  By Blogger atkabe, at 6:56 PM  

 • maggie (tak zgaduję):
  "Nazwisko Giertycha nie pada wprost, ale mozna wyczytać miedzy wierszami , kto jest odpowiedzialny , badz nie za edukacje seksualna."

  No, Maggie, jak Ty czytasz między wierszami i żądasz, żebym się ustosunkowywał do tego, co tam wyczytujesz, to ja się poddaję :)))

  maria: tym razem działa! Firefox 2.0 ma jakiegoś buga, u mnie zaczął traktować loginy i hasła wybiórczo, albo zapomina, albo zapomina częściowo, etc.

  Za cytaty z Simona dziękuję cytującym i przyznaję, że można za pomocą tekstów o rasizmie nakłaniać do rezygnacji z zabezpieczenia przy stosunku. Fajny poeta :/ Tyle, że nie bardzo wiem, w jaki sposób miałoby to wpłynąć na treść mojej notki.

  Nawiasem mówiąc, nowy wpis jutro. Ciekawe, czy okaże się równie kontrowersyjny :)

  By Blogger Oliveira, at 7:41 PM  

 • maggie, dlaczego sie nie dziwie twoim komentarzom.
  to powiedz mi jeszcze, kto, jesli nie minister wlasciwy ds. oswiaty odpowiada za tresc podstawy programowej wychowania do zycia w rodzinie /nie mylic z edukacja sexualna/ oraz to, jak jest realizowana w szkolach? a tak sie sklada, ze obecnie ministrem wlasciwym ds. oswiaty jest niejaki giertych. rozumiem, ze zastal szit. ale tez jak dotad bynajmniej nie ucywilizowal podstawy programowej, nie zrobil z tego odpowiadajacej naukowym standardom edukacji sexualnej, przyjal to, co zastane - znaczy przyjal tez za to odpowiedzialnosc.

  to co, maggie, krasnoludki sa odpowiedzialne za to, czego o prezerwatywach, hifie i innych niezgodnych z katolicka nauka spoleczna sprawach uczy sie na wdzr?

  guzik pozdrawia

  By Anonymous guzik, at 3:51 PM  

Prześlij komentarz

Links to this post:

Utwórz link

<< Home