poniedziałek, maja 28, 2007

Yee-haw! -- epilog

"Jeżeli posiadamy satyryków lub twórców s.f. – niechże się jedni i drudzy odzieją w wory pokutne i przestaną tworzyć rzeczy całkiem nie przystające do rzeczywistości. Ona całkowicie przerasta ich fantazję. Mieć pojęcie o Mrożku, zaliczyć Strugackich i dożyć chwili, w której madame Sowińska pełni państwową funkcję – to doprawdy ewenement raz na kilka pokoleń."

O tak, tak! a dzisiaj pani Szczypińska powiedziała o pigułce antykoncepcyjnej eliminującej okres o, tak ładnie: "Nie można pozbawiać kobiet ich kobiecości. Ten lek zakrawa o horror." Naprawdę, jeśli kobiecość według pani Szczypińskiej polega wyłącznie na comiesięcznym krwawieniu, często bolesnym, to nie ma się co dziwić uporczywemu zestawianiu jej z niezwykle męskim premierem Kaczyńskim.

A propos, pani posłanka Szczypińska ma 50 lat, nie ma męża ani dzieci i mieszka z matką. Naprawdę, zadziwia fakt, że chce jej się wypowiadać na temat pozbawiania kobiet kobiecości za pomocą antykoncepcji. Z drugiej strony w tym kraju księża (to tacy panowie, którzy chodzą w sukienkach i przysięgają nigdy nie tykać kobiet) są autorytetami do spraw seksualności wszelakiej, wychwalają pod niebiosa rodziny heteroseksualne, odradzają życie singla i ratują małżeństwa, wszystko na podstawie swoich doświadczeń w samotnym życiu w sukience. Można z tego wysnuć przewrotny wniosek, że dla PiS kobieta, posiadająca męża i dzieci to taki odpowiednik wykształciucha, więc polityką prorodzinną i antykoncepcją mogą zajmować się wyłącznie osoby samotne i kobiety w wieku menopauzalnym, zaś promowaniem wiary katolickiej -- posiadacze żon i kochanek.

5 Comments:

 • freudyzm w rozkwicie.
  PO-uczać innych; po-PiS-kiwać o szczęściu Ludzkości und Narodu... oto Cel Polityka.
  o wszystkim.
  i -- fascynujące! -- robią to ZA NASZE PIENIĄDZE...
  coś, jakby mieć Nieznośną Starą i Despotyczną Gosposię; i nie moć jej zwolnić; bo "sprząta"...
  źle, niedokladnie, więcej stłucze, niż ...
  ale jest.

  By Anonymous makowski, at 11:34 AM  

 • ps.
  polecam też mą PRZEŁOMOWĄ analizę pt.
  STAN WOLNY W SEJMIE (2005)
  na podst. badań własnych „Ooops”


  http://www.ooops.pl/blog/?p=1538

  pomnikowe dzieło.

  By Anonymous makowski, at 11:41 AM  

 • Ooooo! Analiza brzmi nader, nader smakowicie :D Zaraz pędzę czytać.

  By Blogger Oliveira, at 2:17 PM  

 • Szczypińska to nie ta, co ja chciano premierowi dla rozsiania plotek ofiarowac? Bioroac pod uwage jej sposob zycia nadzieje, ze resztka przyzwoitosci pohamuje ja od wykladania kobietom, jak poowinny "ukladac sobie zycie" albo od propozycji ograniczenia mozliwosci rozwodow (bo po pisowemu panna ma cos nie tak z kobiecoscia).

  By Blogger KiK, at 3:02 PM  

 • Pani Szczypinska powinna sie zainteresowac spirala. Toz to tez przeciez powoduje zanikniecie okresu...

  By Anonymous widlakowna, at 10:58 AM  

Prześlij komentarz

Links to this post:

Utwórz link

<< Home