poniedziałek, czerwca 25, 2007

Solidarne państwo, część któraś tam

Pielęgniarki na zewnątrz mają utrudniony kontakt z czterema koleżankami w środku (budynek chroni tzw. kurtyna zakłócająca połączenia komórkowe). Ale od czwartku wiedzą, że koleżanki proszą o podpaski. [...] Siewierski: - Jak Dorota zaczęła mówić, jak tam jest, dziewczyny płakały, a jedna zemdlała. - To przerażające, bo prosiły o mydło, ręczniki, majtki i podpaski. A posłanka Szypińska spytała tylko: A co w zamian? - mówi Krystyna Ciemniak z władz związku pielęgniarek. [...] Kiedy padło pytanie, czy chociaż można dostarczyć karimaty, poseł Szczypińska powiedziała, że nie, to nie Hilton. A na pytanie, czy można dostarczyć podstawowe rzeczy, usłyszeliśmy: w zamian za co? "W ten sposób majtki pielęgniarek stały się kartą przetargową" - piszą pielęgniarki w komunikacie.
Posłanka Szczypińska, przypominam, czuje się sama pielęgniarką. Mam nadzieję, że bez podpaski. Tak oto pan premier zwalcza strajk: nie usuwa pań z Kancelarii bo "gdyby to byli mężczyźni" to by usunął, ale skoro to są kobiety, to odmawia im podpasek złotymi usty swojej Ókohanej.

A żeby wam to wyborcy taniego solidarnego państwa solidarnie zapamiętali.

DOPISEK, za Radykalną Demokracją: Zbiórka dziś, o 18, pod namiotem ogrodowym - bialy daszek, mniej wiecej w srodku miasteczka, przy płocie Łazienek. Porozumienie Kobiet 8 Marca zaprasza wszystkich chcących wesprzeć pielęgniarki!

2 Comments:

 • żenujące
  powtarzam:
  Nasze Strajki dobre; wasze strajki złe.
  ps.
  co nie zmienia faktu, że prawie cała (tzw.) spoleczna "służba" (sam TERMIN jest już chory...) zdrowia
  -- jest patologiczną pozostalością po Kommunie.
  jak wielkie "Zakłady Pracy", ZUS, Górnictwo, zw. zaw. solidarność, emerytury ubeckie, "lewicowi inteligenci z żoliborza" i system ubezpieczeń społecznych; w tym: Rolników.
  (dalej listy nie kontynuuję bo po co? i tak każdy u nas -- wie lepiej...)

  By Anonymous makowski, at 11:27 AM  

 • makowski: prawicowi intelegenci z Żoliborza :> Co do reszty, nie sprzeczam się, bo i nie ma z czym...

  By Blogger Oliveira, at 11:46 AM  

Prześlij komentarz

Links to this post:

Utwórz link

<< Home