wtorek, czerwca 19, 2007

Tanie państwo oszczędza na odszkodowaniu

Co ja mogę napisać w związku z odwołaniem od wyroku strasburskiego Trybunału w sprawie Alicji Tysiąc? Pani Tysiąc nie ma pieniędzy na życie, zaś w związku z odwołaniem odszkodowanie nie zostanie jej wypłacone. No, ale jej dziecko jest już narodzone, więc polscy prawicowcy z gębami pełnymi sloganów mają w d... to, jak pani Tysiąc sobie poradzi.

Smutny obraz wyłania się z tej sprawy. Rolą pani Tysiąc było urodzić i siedzieć cicho, co kogo obchodzi, czy straci wzrok, posłowie widzą i to wystarczy. Rolą dziecka pani Tysiąc było się urodzić, co kogo obchodzi, czy będzie miało co jeść, ważne, że niewiniątko nie zostało zamordowane w łonie matki, niech przymiera głodem, niech wyląduje w domu dziecka, byle się narodziło. Decyzja o odwołaniu jest w stu procentach polityczna. Giertycha, Wujkowskiej, Piechy nie obchodzi los pani Tysiąc ani jej dziecka, ważne, żeby pokazać moherowym wyborcom, że bronimy życia nadpoczętego. Moherowi wyborcy i wyborczynie są na ogół w wieku powyżej 50, zajście w ciążę im nie grozi, więc łatwo im decydować o tym, co ze swoimi macicami mają robić jakieś tam obce kobiety, które przecież nie musiały zachodzić w ciążę, mogły żyć w abstynencji, w końcu premier żyje w abstynencji i proszę, jak mu to dobrze zrobiło, premierem został. A czy są jakieś szanse na uchylenie wyroku? Zerowe. Nawet minister Religa przyznał, że wyrok był słuszny. Ale przecież nie o to chodzi, czy wyrok jest słuszny, tylko o to, że LPR dołuje w sondażach. Po plecach pani Alicji być może uda się wspiąć do Sejmu następnej kadencji.

Giertych i Jurek zarobili swoje marne punkciki w Rydzykowym radiu, brawo, owacje na stojąco, tylko czekać, który pierwszy pojedzie do Torunia promować swoje żałosne ugrupowanko. A pani Alicja i jej dziecko, którego syndromem ocaleńca tak się martwi pani Hanna Wujkowska, doradca ministra edukacji ds. ochrony życia? (A cóż to za stanowisko? Ja wiem, że w ramach taniego państwa możliwe jest dowolne mnożenie ministerstw, doradców, kierowników i asystentów, ale...) A niech se robi co chce. Urodziła, jak urodzić miała. Straci mieszkanie w imię wzrostu poparcia dla Giertycha z 1.2% do 1.3%? Trudno. Tak chciał Bóg i Roman. Pani Wujkowska się za nią pomodli. Alleluja.

7 Comments:

 • I jeszcze Giertych dzisiaj, że panstwo polskie nie bedzie płacić za niezabicie dziecka. Zaraz zacznę kląć. Manipulator (tu powinien być przymiotnik wartościujący, ale się opanowałam)

  By Anonymous socjopatyczna_m, at 4:55 PM  

 • Mam nadzieję,iż LPR-owi już nic nie pomoże!!!

  By Blogger Ninhursaga, at 1:20 PM  

 • Ze źródeł zbliżonych do pani Alicji słyszałem że grożono jej odebraniem praw rodzicielskich do najmłodszego dziecka. W końcu z czego ma je utrzymać? A poza tym jej przecież najmniej ze wszystkich ludzi na tym dziecku zależy.

  By Blogger ajfel, at 9:19 PM  

 • guzik, abstrahujac od najnowszego pomyslu cyrkowcow, proponuje, w obliczu zadluzenia mieszkania, oglosic sciepe na ten cel. jeszcze nie wymyslil tylko, jak to wykonac. eny ajdija?
  bo ja sie jakby w obowiazku czuje...
  a cyrkowcy... coz, przerzneli raz, przerzna drugi, ale nie nalezy spodziewac sie, ze to ich cokolwiek nauczy.
  guzik pozdrawia ponuro

  By Anonymous guzik, at 3:31 AM  

 • Guzik ściepa już jest.
  numer konta Alicji Tysiąc:
  Citibank Handlowy
  26 10 3000 19 01 09 85 18 01 36 26 04
  Choć z drugiej strony - te wszystkie środowiska, które uczyniły z Alicji swój sztandar mógłby jej teraz pomóc.

  By Anonymous golem_t, at 9:19 AM  

 • golem, ale guzik wlasnie, jako przedstawiciel wiadomego srodowiska, postuluje dokladnie to, co ty:)
  a sciepy jakos nie odnotowalam jak dotad po prostu, sorry, pewnie sie nie przylozylam.
  pzdr

  By Anonymous guzik, at 11:52 AM  

 • Ciach, ciach, anonimowy troll wyabortowany.

  By Blogger Oliveira, at 12:57 PM  

Prześlij komentarz

Links to this post:

Utwórz link

<< Home