wtorek, lipca 10, 2007

I Ty możesz mieć teorię spiskową!

Zgodnie z obietnicą, czas na moją teorię spiskową. Bez wstępów.

Uważam, że nader prawdopodobne jest, iż Kaczyński wiedział o taśmach Wprost. (Dziwne by było zgoła, gdyby nie wiedział, zwłaszcza po konferencji Ziobry na temat artykułu Gazety Wyborczej z następnego dnia.) Tę informację trzeba było czymś przykryć i musiała to być kołderka bardzo, bardzo duża. Nie wystarczyłaby teczka, chyba, że samego Rydzyka, albo np. Tuska.

W czerwcowych sondażach Samoobrona po raz pierwszy dołączyła do LPR poniżej progu 5%. To doskonały moment na uderzenie w niekochanego koalicjanta. Jestem przekonany, że CBA i inne instytucje miały -- może formalny, może nieformalny -- nakaz poszukiwania haków na Samoobronę i LPR dokładnie po to, żeby móc uderzyć w najgorszym dla przystawek momencie. Być może gdyby nie taśmy Rydzyka, Kaczyński czekałby kolejny miesiąc lub dwa, obserwując spokojnie, jak Samoobrona traci kolejnych zwolenników i obiecując sojusznikom próg wyborczy 3%. Jednak musiał zadziałać już, natychmiast -- po odkryciu kokainisty w kancelarii prezydenta, po coraz silniejszych przepychankach wokół Joaniny i sukcesu tak wielkiego, że aż nie ma po co o nim wspominać, po pozbyciu się Zalewskiego z partii w dzień po ogłoszeniu go najlepszym posłem tej kadencji trzeba było rzucić karty na stół. Dodatkowym plusem było to, o czym wczoraj wspomniał Artur Zawisza -- odkrycia dokonała CBA, co ma dowodzić, że jest to instytucja apolityczna. Dowodzi co najwyżej tego, że Jarosławowi znudziła się koalicja z Samoobroną.

Dodatkowa kwestia to Euro 2012. Jarosław Kaczyński nie jest idiotą i wie, że ta impreza jest nie do zoorganizowania w Polsce. Wie też, że ciemny lud, chciałem powiedzieć wyborcy IV RP mogą darować wszystko, ale nie zaprzepaszczenie piłkarskiej imprezy na skalę światową. To trzeba zrzucić na PO i LiD. Widzę to mniej więcej tak:

* poparcie dla LPR spadło do 2%, na wejście do parlamentu mają szanse iluzoryczne
* Samoobrona spadła do 5% -- w tym momencie aresztowanie Leppera rozbija tę zbieraninę w proch, posłowie dietetyczno-kredytowi przybiegają ze łzami w oczach do Jarosława prosząc, żeby ich przygarnął
* Radio Maryja kogoś poprzeć musi, a wydaje się wątpliwe, żeby Rydzyk postawił na Prawicę RP, która jak na razie znajduje się w proszku; w razie, gdyby Rydzyk nie popierał wystarczająco energicznie, można postraszyć oskarżeniem z urzędu o obrazę prezydenta
* we wrześniu-październiku odbywają się wybory, wygrywa PO, silna opozycja -- PiS, koalicja z LiD; w parlamencie nie ma innych partii, bądź są niedobitki z PSL
* prezydent wetuje tyle ustaw, ile trzeba, żeby się upewnić, że PO Euro nie zorganizuje, autostrad nie wybuduje, etc.
* po kadencji PO-LiD PiS powraca w glorii chwały budować dalej IV Rzeczpospolitą, zamiast -- jak byłoby w wypadku pełnej kadencji z Samoobroną i LPR -- grupowo oddalić się na śmietnik historii. Tyle, że tym razem PiS ma większość i nie potrzebuje żadnych przystawek.

EDIT: Oto samorodny geniusz z PiS. Naprawdę wspaniałe umysły rodzą się w IV RP!
Jakub Porada, TVN 24: - Uważa pan, że jest potrzeba powiedzieć cokolwiek o Tadeuszu Rydzyku?
Zbigniew Girzyński, PiS: Miałem przyjemność być w Częstochowie z pielgrzymami. Myślę, że jest wiele dobrych rzeczy między innymi dzięki działaniom tego rządu.
- Czy mamy problemy z połączeniem? Pan nie odpowiada na pytanie. Czy słowa Tadeusza Rydzyka zasługują na pochwałę?
Panie redaktorze, ja pana doskonale słyszę, mam nadzieję, że pan mnie również.
- Ja też, tylko nie wierzę w to, co słyszę. Chciałbym usłyszeć komentarz do słów, które przeczytałem.
Ja mogę chętnie zrelacjonować, żałuję, że TVN nie relacjonował tego, co działo się w Częstochowie.
- Nie, my nie mówimy o Częstochowie. Chciałbym się skupić na tym, co publikuje „Wprost". Jak pan ocenia te słowa?
- Wielu ludzi, którzy chcą służyć ojczyźnie, często posługuje się językiem zbyt ostrym. Żałuję, że nie prosi pan, żebym skomentował słowa np. pani posłanki Julii Pitery z PO.
- Rozumiem, że pan pochwala słowa Tadeusza Rydzyka?
- Pan redaktor jak widzę posiada zdolności wnikania w cudze umysły. Ja takiej przenikliwości nie mam. Nie żyjemy w okresie Matrixu tylko w okresie normalnym.
- Panie pośle, to może raz jeszcze przeczytam. „Prezydentowa to czarownica, która powinna poddać się eutanazji". Jak pan to skomentuje?
- Już kilkakrotnie komentowałem. Mogę powiedzieć jedną rzecz, jest w języku politycznym zbyt wiele agresji.
- Poseł Kurski spokojnie podchodził do tych słów. Jakie jest pana zdanie?
- Moje zdolności pojmowania słów są dobre i nie musi pan ich mi powtarzać kilka razy. Wymienił pan mojego kolegę, Jacka Kurskiego. Za pół godziny jego żona będzie przechodzić operację. Jeśli mogę odnosić się do jego osoby, to wolałbym te myśli kierować w inną stronę. Jeśli chodzi o słowa, to wczoraj padło wiele cennych słów, także zwróconych do środowisk dziennikarskich...
- Proszę odpowiedzieć: czy Tadeusz Rydzyk przesadził?
Nie słyszałem słów o. Tadeusza Rydzyka przez niego wypowiadanych. Te relacje są obliczone na skłócenie Polski.

Etykiety: , , , , , , ,

3 Comments:

 • Zagranie na oddanie wladzy? Nie, chyba jednak w to nie wierze... Utrzymanie się u wladzy - to sprawa ppriorytetu. PiS bardzo szybko stał sie partia aparatu. I jezeli sie oddali od władzu - to moze ulece erozji. Raczej jest to zagranie na rozbicie przystawek - i wlasna konsolidajce...

  Pozdrawiam

  By Anonymous Azrael, at 10:19 PM  

 • przede wszystkim, to jest zagranie dla ciemnego luda. jako potencjalny elektorat partii opozycyjnych wobec koalicji chamow z warcholami, niekoniecznie podazamy za intencja szefa tego szou.

  rzecz prosta: ciemny lud to kupi, jak mu sie powie, ze to wlasciwe i jedyne dla odnowy moralnej i konca trzeciej erpe. lud ciemny nie zapyta, czy aby najwiekszy premier od tysiaca lat nie zapomnial w stosownym momencie przeczytac siwi kandydata na wice. lud ciemny nie zapyta, czy przypadkiem tej akcji nie bylo juz kiedys, bo lud ciemny nie pyta. nie pamieta. nie mysli. lud ciemny wszystko kupi. teraz: bezgranicznie oddanego sprawie pana szeryfa, ktory zelazna reka urywa glowe hydrze korupcji we wlasnym żondzie. przy okazji nie musi sie zajmowac duperelami w rodzaju strajku sluzby zdrowia - on, nieomylny kierownik pierwszego niepodleglosciowego żondu polskiego ma wazniejsze sprawy na glowie. patrz psychiatryk24, w ktorym najtwardsi obroncy odnowy moralnej mejd baj piss przystapili do ataku. juz wszystko wyjasnili:) ciemny lud kupil. inni nie musza.

  pzdr
  guzik

  By Anonymous guzik, at 11:18 PM  

 • Dziś czytałam w dużym formacie wywiad z nauczycielem licealnym, komentującym wyniki matur w WOs-u. Jak guzik wczesniej napisała, ciemny lud kupi różne rzeczy bo... (patrz guzik). Jak się do tego dołoży ten poziom wiedzy maturzystów i trochę starszych (a dlaczego ci mieliby być mądrzejsi) wszystko rysuje się żałośiwie. A wszystkie koncepcje, nawet wedle spiskowej (sPiSkowej?) teorii dziejów stają się możliwe i wysoce prawdopodobne.
  Strasznie namieszałam, ale wiecie o co mi chodzi.

  By Anonymous socjopatyczna_malkontentka, at 11:42 AM  

Prześlij komentarz

Links to this post:

Utwórz link

<< Home