czwartek, lipca 19, 2007

Pan premier mówi prawdę

To niezwykłe wydarzenie odnotowały wszystkie media.

"Nie jest wykluczone, że niedługo wystąpimy z inicjatywą powołania uniwersytetu państwowego, innego niż dotychczas, nowego typu [...] Jarosław Kaczyński podkreślił, że chodzi także o odrzucenie "terroru intelektualnego, intelektualnej poprawności", jakie - jego zdaniem - panują obecnie na wielu uczelniach." Tłumaczenie na polski: profesorowie nie chcą z nami rozmawiać, zatem w ramach odrzucania intelektualnej poprawności zajęcia na uniwersytetach poprowadzą osoby o dowolnych kwalifikacjach, jeśli tylko zostaną uznane za genetycznych patriotów. Poza tym gdzieś trzeba upchnąć absolwentów uczelni ojca Rydzyka, a żadna uczelnia kierująca się terrorem intelektualnym tego barachła nie przyjmie...

"Zupełnie inaczej (...) działa wywiad. Czasy, gdy miałem wrażenie siedząc tu w tym gmachu, że na stół kładzione są mi różne raporty i analizy pisane w innych stolicach skończyły się. A tak było" powiedział premier. Tłumaczenie na polski: wszyscy zagraniczni agenci polskiego wywiadu zostali zdekonspirowani i teraz nie ma już żadnych raportów z zagranicy oprócz wycinków z prasy.

"Ocenił, że jego rząd zdecydowanie wzmocnił pozycję Polski w Europie, czerwcowy szczyt UE w Brukseli nazwał "bardzo dużym sukcesem". "Mam nadzieję, że niedługo będziemy mogli przedstawić różnego rodzaju dowody (tego sukcesu), takie bardziej bezpośrednie." Innymi słowy, w końcu albo coś wymyślimy, albo wszyscy zapomną. Zresztą nadzieja matką, a w Polsce matki bardzo cenimy.

"Zrezygnowaliśmy z polityki zagranicznej, którą prof. Władysław Bartoszewski nazwał "polityką brzydkiej panny", zaczęliśmy prowadzić politykę panny urodziwej - podkreślił premier Jarosław Kaczyński" Niestety, nie zauważyliśmy, jakoby premier wyładniał, niemniej jednak złudzenia też są ważne.

Etykiety: , , ,

2 Comments:

 • A może to chodzi o to, że pani Fotyga ładniejsza od poprzednich ministrów spraw zagranicznych?

  By Anonymous socjopatyczna_malkontentka, at 4:12 PM  

 • a i jak już powolamy ten PUimJK
  (Państwowy Uniwersytet im. Jarosława Kżtałconego)
  -- to przecież trzebagobędzie FINANSOWAĆ, prawda?
  a jak się go już porządnie (= bo Państwowy!) do-finansuje -- to przekroczymy Budżet
  (= na inne placówki)
  no to co trzeba będzie (= z nimi zrobić?)
  patrz też;
  szpitale (= nagle do likwidacji)
  policja (versus: CBA)
  rolnictwo (ale tylko gdy vice- nie podskakuje...)

  By Anonymous makowski, at 4:23 PM  

Prześlij komentarz

Links to this post:

Utwórz link

<< Home