poniedziałek, lipca 09, 2007

Pogromca czarownic w akcji

Wszyscy wiedzą, o co chodzi, a ja zwrócę uwagę na coś, co nader mało osób skomentowało:
Jeśli ta wpadka nie obali Rydzyka, to już go nic nie obali. Ale mnie śmieszy, że wszyscy komentują opinie Rydzyka o pani prezydentowej czy prezydencie. Wygląda to tak, jakby obrażanie rodziny premiera jest dziś najcięższą zbrodnią w tym kraju.

Mnie przeraża otwarty, prymitywny antysemityzm tego księdza. Oczywiście wśród księży też mogą się zdarzyć durnie, ale ten ksiądz opowiada takie rzeczy młodym studentom w uczelni, która mieni się szkołą katolicką.

To cytat z pana Bartosza Węglarczyka. Zgadzam się w pełni, choć wolałbym nie. Po prostu do mainstreamowego antysemityzmu już się w Polsce przyzwyczajono. Dowodzą tego kolejne, coraz częstsze, legalne demonstracje nazistów, dowodzą tego coraz to kolejni wszechpolacy na stanowiskach rządowych... Cała Polska, o której tak wzruszająco mówił wczoraj premier Jarosław, po prostu się z Rydzykiem zgadza. Skoro Rydzyk mówi, że prezydent oszukuje i jest narzędziem Żydów, to taka jest prawda. Całe szczęście jeno, że premiera ta zaraza oszczędziła.

Co się teraz stanie? Przyłączam się do tych, którzy uważają, że nic. Oto, jak gwałtownie zareagowała wierchuszka PiS:
Szefowa gabinetu prezydenta Elżbieta Jakubiak powiedziała portalowi "Gazeta.pl", że jest zaskoczona i na razie nie chce komentować sprawy. Zapowiedziała, że Kancelaria Prezydenta zajmie stanowisko po opublikowaniu nagrań.

Poseł Tadeusz Cymański mówi w rozmowie z nami, że nie chce mu się w to wierzyć. Jeśli jednak ojciec Rydzyk powiedział coś złego to powinien przeprosić.
Co teraz nastąpi? Redemptoryści, ewentualnie biskupi en masse powołają siedemnastą komisję ds. Radia Maryja, która to komisja zdziała to samo, co szesnaście poprzednich. Taśmy zostaną ogłoszone oczywistą manipulacją wiadomych środowisk, ewentualnie znajdzie się jeden taki biegły, który stwierdzi, że ich autentyczność nie może zostać stuprocentowo potwierdzona, a to pisiorkom wystarczy. I tyle. Jarosław wczoraj widział w Częstochowie 200 tysięcy wyborców, dzisiaj wrócił do kancelarii i zobaczył 200 zdesperowanych pielęgniarek. Zgadnijcie, co na nim zrobiło większe wrażenie. Nie zdziwię się, jeśli za kilka dni prezydent przeprosi Rydzyka.

EDIT: Nie napisałem tego i teraz głupio mi twierdzić, że to przewidywałem, bo nie ma dowodów. Ale spodziewałem się, że pojawi się historia, która usunie Rydzyka na margines. Co prawda myślałem, że raczej będzie to coś urodzonego w IPN, w stylu teczki Michnika, ale nie zaprzeczycie, że historia z taśmami nagle wydaje się malutka i nieważna :) Cóż, w nowych wyborach poparcie Rydzyka będzie niezbędne...

5 Comments:

 • Myślę, ze premier widział otych nagraniach Rydzyka wcześniej, Rydzyk kieruje IV RP więc nie można sie go pozbyć, pozatym ta rzesza moherów jest im potrzebna . zdymisjowali Leppera i Lipca aby ciemny lud odciągnąć od taśm Rydzyka i tyle. Wyborów chyba nie będzie Jarek pragnie wypełnić swoje marzenie i rządzić sam . A jeżeli będa wybory to PiS znowu wygra.

  By Blogger atkabe, at 8:58 PM  

 • A ja naprawdę liczę na to, że nie wygra. Po dwóch latach IV RP mobilizacja przeciwników PiS-u powinna być dużo silniejsza.
  Inna sprawa, jaki rząd będzie możliwy przy takim układzie. Czy PO zdoła przezwyciężyć strach przed "postkomuną"?
  Ja w każdym razie czekam z napięciem, zrobiło się naprawdę ciekawie. Póki co IV RP wykazywała ogromną zdolność przetrwania, oby tym razem udało się przerwać tę smutną zabawę.

  By Anonymous Emu, at 9:18 PM  

 • Notkę na temat wyborów i ich ewentualnego wyniku skrobnę później... na razie zobaczmy, czy będą wybory. Zgadzam się z Bartoszem Węglarczykiem (znowu) -- LPR na myśl o wyborach gotowe jest grupowo przejść na islam...

  By Blogger Oliveira, at 9:36 PM  

 • "15 września 2000 r. Bolesław Hutyra zginął w wypadku samochodowym, którego okoliczności do dziś pozostają niejasne.
  – Ojciec wspólnie z dwoma osobami jechał na spotkanie z ministrem skarbu. Spotkanie miało dotyczyć sytuacji Stoczni Gdańskiej.

  - Wszyscy zginęli – mówi T. Hutyra. – Nie chcę nikogo winić, faktem jest jednak, że szczegóły wypadku były bardzo dziwne, a przez śmierć ojca stracona została Stocznia Gdańska, a także szansa na wyjaśnienie tajemnicy zbiórki..."

  http://wiadomosci.onet.pl/1569035,11,1,1,item.html

  czekałeś na teczkę z IPN?

  By Anonymous makowski, at 9:50 AM  

 • LPR i Samoobrona boją się wyborów, na razie Maksymiuk grzmi, że koalicję czas zerwać, Podkomorzy rusza...tfu, to nie ta bajka.
  Ale posmatrim, uwidim. Coś podejrzewam, że wyborów nie będzie...

  By Anonymous socjopatyczna_malkontentka, at 1:27 PM  

Prześlij komentarz

Links to this post:

Utwórz link

<< Home