piątek, sierpnia 24, 2007

Kochani rodzice, czyli notka queer, a nie politik

Dwoje rodziców, dwie wypowiedzi, dowodzące, że pewnych rzeczy powinno się nauczać w szkole -- i nie mówię tu o religii:

"Zawsze uważałam siebie za osobę bardzo tolerancyjną. [...] Starałam się też rozumieć ludzi o odmiennej orientacji seksualnej. Nie jestem zwolenniczką upublicznienia swych uczuć, jednak uważam, że życie za zamkniętymi drzwiami jest indywidualną sprawą każdego dorosłego człowieka. Kiedyś w trakcie rozmowy koleżanka stwierdziła, że tolerancja kończy się kiedy sprawy zaczynają dotyczyć nas samych.. jakże prorocze były to słowa. [...] Pewnego wrześniowego dnia bardzo źle poczułam się w pracy i wróciłam wcześniej do domu. W przedpokoju zauważyłam, że mój syn ma gościa. Byłam pewna, że przyszedł do niego kolega ze studiów. Weszłam do pokoju chcą zaproponować im herbatę i kanapki. Zastałam ich w łóżku tak pochłoniętych sobą, że nie zauważyli mojej obecności. [...] Próbowałam go przekonać, że to tylko chwilowa fascynacja, że powinien poszukać dziewczyny, że w jego wieku wielu młodych mężczyzn nie umie jeszcze określić swojej orientacji seksualnej. Po kilku dniach Norbert wyprowadził się z domu do swojego kochanka zostawiając mi na stole kartkę, że skoro nie umiem zaakceptować jego wyboru to on nie chce mieć ze mną nic wspólnego. [...] Od tamtego dnia minął już prawie rok. Norbert pojawił się w domu tylko raz na Święta Bożego Narodzenia zapraszając mnie do siebie i Jacka. Nie skorzystałam z tego zaproszenia. Czuję się zdradzona i samotna. [...] Dla matki największym szczęściem powinno być szczęście jej własnego dziecka, dlaczego więc nie potrafię zaakceptować wyboru Norberta?"

"Młodzi chłopcy, nawet ci z tzw. dobrych domów, bywają okropni. Dokładnie tak, jak to napisałaś. Są zarozumiali, traktują dziewczyny przedmiotowo, bardziej kochają siebie niż kogoś. [...] Przykro mi i przepraszam, bo choć wraz z żoną staramy się go wychować w poszanowaniu do kobiet i choć ma zupełnie inny - niż opisujesz - przykład stosunków damsko męskich w domu, chyba jest w stosunku z równieśnicami taki, jak to opisujesz. [...] Może w "tych" sprawach więcej właśnie masz do powiedzania Ty i Twoje koleżanki? Tzw. środowisko? [...] Tym bardziej, że łatw teraz o "wolny kwadrat", gdzie "starzy" nie trują, prezerwatywy są wszędzie a seks... No wlasnie - seks! Młody, niegłupi i niebrzydki chłopak dostaje go z taką samą łatwością, jak wszyscy inni dostają proļki np. sera albo jogurtu w hipermarkecie!!! [...] Wiesz? Jest takie stare ludowe przysłowie. Wulgarne, ale jakże prawdziwe: "jak suka nie da, pies nie weźmie". Tłumacząc to na bardziej cywilizowany język powiem Ci tak: JESLI CHCESZ, BY MOJ SYN CIE ZASZANOWAŁ, ZASZANUJ WCZESNIEJ SIEBIE. Na razie efekt jest taki, że nie mój syn może nie szanuje czegoś, co jest takie łatwie, takie proste. Pstryk! I jest! Wiesz - jak w kawale o piskownicy: jak "mięśko, co siamo przipełzło". A Ty? Ty swoim podejściem do seksu, pozwalaniem sobie na takie, a nie inne traktowanie, tym, że jesteś "łatwa" wytrąciłaś sobie największą kobiecą broń z ręki. Jesteś bezbronna, jedyne co możesz to pisać na forum i wypłakiwać się innym skrzywdzonym koleżankom."

Matka i ojciec. Matka, która odmawia swojemu synowi prawa do kochania tej osoby, którą wybierze i ojciec, który uczy syna, że kobiety dzielą się na dziwki i madonny (o "whore/madonna complex" więcej tutaj). Matka, która w dwóch kolejnych zdaniach pisze, że syn próbował nawiązać z nią kontakt mimo, że go odepchnęła, ona zaś nie skorzystała z zaproszenia, w związku z czym czuje się zdradzona i samotna. Trudno nie pomyśleć "masz, co chciałaś". Ojciec, który wraz z żoną wychowuje syna w poszanowaniu do kobiet, w związku z czym uważa, że osiemnastoletniej dziewczynie można zacytować przysłowie "jak suka nie da, pies nie weźmie" w dowód szacunku. W domu -- mamusia, istota aseksualna, święta, szanowana i podziwiana przez ojca i syna. Poza domem -- suki, mięsko, które "przypełzło" i "pozwala". Bo jak wiadomo mężczyźni kierowani są hormonami, nie posiadają mózgu, nie muszą "się szanować", seks to dla mężczyzny coś, co się bierze, odmowa seksu to największa kobieca broń.

Droga matko -- masz zasady, które nie pozwalają Ci kochać swojego syna. Bo tym właśnie jest Twoje odrzucenie jego wyboru -- nie kochasz swojego syna. Kochasz fantom -- heteroseksualnego mężczyznę, który wygląda jak Twój syn. Ten fantom nie istnieje. To Ty dokonałaś wyboru, to Ty unieszczęśliwiłaś siebie i Norberta. Wybór Norberta sprowadza się do tego, czy żyć z partnerem, z którym jest szczęśliwy, czy też spędzić resztę życia w celibacie, obwiniając za to Ciebie i Ciebie za to nienawidząc. Taki wybór dałaś synowi. Piękny to dowód miłości. Wybacz pewną emocjonalność, związaną z tym, że moja rodzina od dwóch lat spędza święta podzielona na dwie części, ponieważ moja ciotka brzydzi się moim partnerem. Ale nie martw się o mnie. Kilka samookaleczeń, rok przyjmowania środków antydepresyjnych, do tej pory trwająca psychoterapia i już prawie nie boli. A co do Twojej samotności? Jakoś trudno mi zdobyć się na współczucie. Masz zasady, niech Cię grzeją.

Drogi ojcze -- wychowywanie syna w przekonaniu, że kobiety dzielą się na dziwki i madonny prowadzi do tego, że będzie on mieć problemy w małżeństwie (żona = madonna = istota aseksualna, matka jego dzieci, z którą seks uprawia się wyłącznie dla prokreacji; na boku kochanka = dziwka -- skądś seks mieć trzeba, bo przecież mężczyzna, bezmózga istota hormonami sterowana, bez seksu nie przeżyje, ewentualnie będzie musiał kupić sobie kota o imieniu Alik). Koleżanki nie są do wychowywania syna. Powiedz mu, żeby się szanował, pilnował swojego dziewictwa dla tej jedynej, a nie balował z tanimi sukami, co dają. Chyba, że nie widzisz różnicy między swoim synem, a psem. Cóż, piszesz, że jest inteligentny. Jak na psa?

Etykiety: , , , ,

13 Comments:

 • Co do matki to przyznam Ci rację. Jednak chyba niedokładnie przeczytałeś list tego ojca. Chodziło mu o to, że dziewczyny są za łatwe(patrz dają na lewo i prawo). Zgadzam się z tym jak najbardziej. Zresztą ten problem dotyczy moim zdaniem także sporej części gejów.

  By Blogger adremja, at 5:38 PM  

 • Cóz , jeśli chodiz o matkę - to "tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono ...". Czy obrażenie się na syna spowoduje, ze stanie się hetero ? Jednym słowem - traci syna w pewien sposób na własne życzenie.
  A ojciec ? Rację ma tylko teoretycznie. Poza tym przytoczone określenie jest jednak bardzo seksistowskie, ale łatwo pada na podatny grunt. Przed ślubem chłopak musi się wyszumieć, a dziewczyna musi byc cnotliwa - przecież takie zasady u nas panują ? Ale takie postawienie sprawy jest również skierowane przeciw "męskiej" częsci ludzkości. Właśnie tak jak piszesz - u chłopaka popęd przezwycięża mózg, u dziewczyn (tych cnotliwych) - rozum

  By Anonymous marzatela, at 6:14 PM  

 • adremja: a, to ciekawe. A możesz powiedzieć, dlaczego ten problem dotyczy dziewczyn i gejów, a mężczyzn heteroseksualnych nie? Czy partner "aktywny" jest osobą lepszą moralnie od partnera/partnerki "pasywnej"?

  By Blogger Oliveira, at 7:17 PM  

 • Mam wrażenie, że te dwie wypowiedzi wcale nie są tak bardzo oderwane od tego, co myśli znakomita większość naszego społeczeństwa. I smutny to wniosek, ale chyba niezbyt zaskakujący... Niestety...
  Wszak żyjemy w kraju, w którym wystarczy przefarbować włosy, aby być postrzeganym jako "nienormalny"...

  By Anonymous doodge, at 1:01 PM  

 • Oliveira - nigdzie nie napisałem, że to nie dotyczy mężczyzn heteroseksualnych. Po prostu dużo częściej oni chcą od kobiet sexu niż odwrotnie. Chociaż i to się zmienia ;)

  By Blogger adremja, at 2:32 PM  

 • Adremja, zaprzeczasz sam sobie. Skoro piszesz, że mężczyźni hetero "dużo częściej oni chcą od kobiet sexu niż odwrotnie", to chyba oznacza, że to oni są bardziej "łatwi", sami pchając się do łóżka. Czyźby seksizm zapędził Cię w kozi róg?

  By Anonymous M-a-g-a, at 1:02 PM  

 • m-a-g-a: nie przemawia przezemnie seksizm. Chodzi ogólnie o to, że jeżeli otrzymujemy zawsze to co chcemy to się po pewnym czasie rozbestwiamy i chcemy coraz więcej. Teraz seks jest na wyciągnięcie ręki i w tym jest problem. Może trochę źle się wyrażałem w poprzednich komentarzach bo mnie nie zrozumieliście.

  By Blogger adremja, at 1:15 PM  

 • Ależ przemawia przez Ciebie seksizm, skoro twierdzisz, że mężczyźni po prostu "chcą od kobiet seksu", a kobiety "są łatwe, dają na lewo i prawo". Naprawdę nie widzisz swojej niekonsekwencji i tego, że przyjmujesz podwójny standard?

  By Anonymous M-a-g-a, at 7:10 PM  

 • [url=http://firgonbares.net/][img]http://firgonbares.net/img-add/euro2.jpg[/img][/url]
  [b]nik software discounts, [url=http://firgonbares.net/]Mac FileMaker Server 10[/url]
  [url=http://firgonbares.net/][/url] software purchase request educational software australia
  Creative Suite 3 Master [url=http://firgonbares.net/]download nero express for free[/url] filemaker pro expert
  [url=http://firgonbares.net/]Software LCC`2005-2009[/url] draw a sine wave in coreldraw
  [url=http://firgonbares.net/]coreldraw graphics suite x4 with painter x[/url] buy erp software
  software in order to [url=http://firgonbares.net/]torrent adobe creative suite 4 master collection 4 dvd set[/b]

  By Anonymous Anonimowy, at 6:12 AM  

 • [url=http://sunkomutors.net/][img]http://sunkomutors.net/img-add/euro2.jpg[/img][/url]
  [b]software in order for, [url=http://sunkomutors.net/]9 Pro Extended Mac[/url]
  [url=http://sunkomutors.net/][/url] price finder software adobe photoshop cs4 mac serial
  office of software licensing [url=http://sunkomutors.net/]buy original microsoft software[/url] best substitute for photoshop using mac intel
  [url=http://sunkomutors.net/]Deluxe 2009 Mac Retail[/url] online software stores
  [url=http://sunkomutors.net/]adobe photoshop cs4 book for mac[/url] filemaker pro expert
  selling a software [url=http://sunkomutors.net/]where to buy macromedia flash[/b]

  By Anonymous Anonimowy, at 9:27 AM  

 • [url=http://murudobaros.net/][img]http://murudobaros.net/img-add/euro2.jpg[/img][/url]
  [b]discount on software, [url=http://murudobaros.net/]downloading software[/url]
  [url=http://murudobaros.net/]activation key for kaspersky[/url] commerce store offers software products selling softwares
  discount ms office software [url=http://murudobaros.net/]free games software downloads[/url] pro discount software
  [url=http://murudobaros.net/]software selling website[/url] Software Corel
  [url=http://murudobaros.net/]purchase of computer software[/url] software shop new
  virus software to buy [url=http://murudobaros.net/]filemaker pro 10 templates[/b]

  By Anonymous Anonimowy, at 11:16 AM  

 • [url=http://vonmertoes.net/][img]http://bariossetos.net/img-add/euro2.jpg[/img][/url]
  [b]microsoft windows xp updates, [url=http://vonmertoes.net/]to buy pirated software[/url]
  [url=http://bariossetos.net/][/url] legal to buy software filemaker pro 10 bible
  cheap software directory [url=http://vonmertoes.net/]macromedia flash software downloads[/url] open source store software
  [url=http://vonmertoes.net/]software for selling online[/url] free autocad drawing downloads
  [url=http://vonmertoes.net/]Express 4 Mac WinZip[/url] how to activate windows vista
  academic adobe software [url=http://bariossetos.net/]cheap windows xp pro[/b]

  By Anonymous Anonimowy, at 2:53 AM  

 • Mir scheint es die gute Idee. Ich bin mit Ihnen einverstanden. viagra levitra ohne rezept [url=http//t7-isis.org]cialis 20mg filmtabletten[/url]

  By Anonymous Anonimowy, at 1:37 AM  

Prześlij komentarz

Links to this post:

Utwórz link

<< Home