środa, sierpnia 29, 2007

Parę kwiatków

Sąd uznał, że jeśli informacje na stronie są aktualizowane częściej niż raz na rok, to witryna powinna zostać zarejestrowana w sądzie. I to niezależnie od tego, czy autorzy tworzą serwis informacyjny czy stronę hobbystyczną. Jeśli nowe artykuły pojawiają się na witrynie internetowej częściej niż raz w tygodniu, to mamy zgodnie z przepisami do czynienia z dziennikiem, jeśli rzadziej - z czasopismem. [...] Jak pisze "Rzeczpospolita", w praktyce oznacza to, że większość polskich stron trzeba będzie zarejestrować. Na razie większość z nich działa bowiem nielegalnie. Za wydawanie czasopisma lub dziennika bez rejestracji grozi grzywna, a nawet ograniczenie wolności.
[...] W sierpniu pogorszyły się oceny koniunktury w gospodarce. Wskaźnik Wyprzedzający Koniunktury (WWK), informujący z wyprzedzeniem o przyszłych tendencjach w gospodarce, w sierpniu spadł o 1,4 pkt. i osiągnął poziom z początku tego roku - poinformował w środę Bureau for Investments and Economic Cycles (BIEC), badający koniunkturę. Wiele przemawia za tym, że w końcu ubiegłego roku gospodarka sięgnęła szczytu swych dotychczasowych możliwości rozwojowych i jak na razie jej potencjał do dalszego wzrostu w najbliższych miesiącach został silnie ograniczony - napisała w środowym raporcie BIEC, Maria Drozdowicz. [...] Już czwarty miesiąc z rzędu opinie na temat ogólnego stanu gospodarki pogarszają się - oceniła ekspertka z BIEC.
Resorty gospodarcze ostrzegają, że podniesienie najniższego wynagrodzenia do 1126 złotych może mieć negatywne skutki. Zaproponowały mniejszy wzrost. Czy bezskutecznie? Minister finansów Zyta Gilowska oraz szef resortu gospodarki Piotr Woźniak ostrzegają przed negatywnymi skutkami podniesienia płacy minimalnej z 936 do 1126 zł. [...] uwagi resortów gospodarczych nie zostaną uwzględnione. Odrzucono także propozycję ministra Piotra Woźniaka, aby płacę minimalną podnieść od stycznia przyszłego roku tylko do poziomu 1030-1050 zł. Resort pracy nie podziela obaw przed ewentualnym spadkiem zatrudnienia czy wzrostem kosztów produkcji, które może wywołać taka podwyżka. Co więcej, zdaniem premiera Jarosława Kaczyńskiego, polski budżet stać na podwyżki płac.

Etykiety: , , , , , ,

5 Comments:

 • i tylko komu by tu zabrać

  – Zostanie powołany specjalny fundusz ubezpieczenia pielęgnacyjnego, do którego będzie odprowadzana obowiązkowa, 2 proc. składka – wyjaśnia prof. Piotr Błędowski, ekonomista ze Szkoły Głównej Handlowej.
  – Tym samym znajdziemy fundusze na świadczenia, na które nigdy nie było pieniędzy – dodaje.

  By Anonymous makowski, at 2:06 PM  

 • relatywizm przetykany koniunkturalizmem
  Nudne, co, panie redaktorze?

  By Anonymous joe255, at 8:38 PM  

 • Co za żenujący bubel prawny z tym rejestrowaniem stron. Zresztą jeśli wszyscy by sie teraz rzucili rejestrować swoje strony, to nastąpiłby jakiś paraliż sądów.
  No i jak zwykle jesteśmy w światowej awangardzie.

  By Anonymous M-a-g-a, at 9:42 PM  

 • "Sąd uznał, że jeśli informacje na stronie są aktualizowane częściej niż raz na rok, to witryna powinna zostać zarejestrowana w sądzie. I to niezależnie od tego, czy autorzy tworzą serwis informacyjny czy stronę hobbystyczną."
  Ja kurna piernicze----co za Iran, za kazdym razem przechodzi sam siebie! Za chwile te polskie faszysta przegonia i chinskich..

  Ale jesli sie boja blogów i stron hobbystycznych, a nawet w niesubordynowanych internautach widza jakiegos bezkarnego wroga - to bardziej krucho z tym nierzadem rzadzacym niz nam sie wydaje! Paradoksalne swiatlo w tunelu?

  By Anonymous glubkencja, at 12:27 AM  

 • Ale wiem, wiem, to tylko fantastyczna próba dofinansowania na gwalt skrzeczacej i rozlatujacej sie gospodarki - ale pomarzyc mozna ;)
  Przeciez oni sie nikogo nie boja, tym bardziej jakis tam internautów..

  By Anonymous glubkencja, at 2:28 PM  

Prześlij komentarz

Links to this post:

Utwórz link

<< Home