czwartek, sierpnia 30, 2007

Zatrzymania...

"O 7.30 rano ABW zatrzymało Janusza Kaczmarka, Konrada Kornatowskiego i Jaromira Netzla. Prokuratura i ABW milczą w tej sprawie. Opozycja żąda wyjaśnień..."

Jeśli chodzi o opozycję, na razie pyskuje SLD, Samoobrona, LPR, wypowiedzieli się też Mazowiecki, Geremek i Wałęsa. A czym zajmuje się Platforma? Zdaję sobie sprawę, że to troszkę cios poniżej pasa, bo to informacja wczorajsza, a nie dzisiejsza, ale nieźle podsumowuje opozycyjność PO:

"Nie będzie odwołania do Boga w statucie miasta - tak zdecydowała wczoraj stołeczna komisja statutowa. - Nie odpuścimy Boga w statucie - zapowiada Paweł Czekalski, szef klubu PO w radzie miasta Stołeczni radni od ponad roku przygotowują statut, który określi kompetencje poszczególnych szczebli warszawskiego samorządu. Gotowy już projekt daje większe kompetencje władzom 18 stołecznych dzielnic. [...] Odwołanie do Boga wzbudziło ogromne emocje wśród radnych. Dyskutowali o nim przez ostatnie trzy dni. Wczoraj radni Lewicy i Demokratów wykorzystali nieobecność kolegi z PiS na posiedzeniu komisji i przegłosowali usunięcie całej preambuły. [...] Sprawa nie jest jednak przesądzona. Statutem zajmą się radni na najbliższej sesji rady miasta 6 września. Platforma nie odpuszcza i chce przywrócić preambułę. - Inwokacja do Boga zastanawia i inspiruje radnych do pracy. (podkr. Oliveira) Dlatego musi zostać - upiera się Paweł Czekalski."

Zacytuję Matkę Kurkę: "Bardzo proszę panie Rokita, może kilka ciepłych słów na temat CBA, albo komplementów dla pana Jarosława Kaczyńskiego, może jakieś wspólne zdjęcie wyborcze, co pan na to?? Fajnie jest w Polsce prawda, cyrk jakiego nie było za komuny, ale my inteligenci z PO uważamy, że najważniejsze są wybory, w których zbierzemy w tyłek, o ile wcześniej nie aresztuje nam IV PRL paru z topu i się rozlecimy."

Etykiety: , , , , , , , , , ,

1 Comments:

  • Żenujące jest to warszawskie zamieszanie... Jakby nie było poważniejszych tematów...

    By Anonymous doodge, at 8:31 PM  

Prześlij komentarz

Links to this post:

Utwórz link

<< Home