piątek, września 28, 2007

Ale głupie te feministki!

W ogóle nie zauważyły, że polska konstytucja daje kobietom prawo do decydowania o aborcji!
Pani jest przeciw aborcji czy za aborcją? - pytała prowadząca program Monika Olejnik. - Ja jestem przeciw. I konstytucja też wyraźnie mówi, że kobieta ma prawo decydować, jak postąpić. Otóż kobieta, która się decyduje na aborcję, ma potem wyrzuty sumienia - uzasadnia Rokita.

- Przecież kobieta w Polsce nie ma prawa decydować o tym, czy ma być aborcja, czy nie - uściśliła prowadząca. A doradczyni prezydenta wyjaśniała, powołując się na Konstytucję, że ponieważ kobieta nie podlega za decyzje o aborcji karze, to znaczy że może sama decydować. - Tak, ginekolog podlega karze, ale kobieta może zdecydować, jak postąpić w tej ciężkiej sytuacji. Sama może podjąć decyzję - upierała się Nelly Rokita, pełnomocniczka prezydenta ds. kobiet i kandydatka PiS na posłankę.
Alicja Tysiąc, która jakoś nie zdołała sama zdecydować o aborcji, w końcu musi otrzymać pieniądze od polskiego rządu, który najpierw odmówił jej przysługującego prawa do aborcji, a potem zmarnował mnóstwo pieniędzy podatników -- nie, nie na pomoc pani Alicji, na idiotyczne odwołania. Co na to Nelly? Czy jej urząd pomoże pani Alicji?
Pełnomocniczka ds. kobiet nie odpowiedziała jednoznacznie na pytanie, czy w Polsce powinna istnieć instytucja, do której mogłyby się odwoływać kobiety, w podobnej sytuacji, jak Tysiąc: - To dobre pytanie - zwlekała z odpowiedzią. - Dobre pytanie - ciągnęła. Możemy się razem nad tym zastanowić - powiedziała wreszcie, podkreślając jednocześnie rolę rodziny w życiu kobiety: - Mi się wydaje , że w Polsce jednak dużą rolę odgrywa rodzina. Ważne jest, by kobieta miała wsparcie w rodzinie, a nie w instytucjach. Bo instytucje to są takie trochę twory martwe - wyjaśniła Nelly Rokita.
Kiedy tak słucham pani Nelly, to myślę sobie, że chyba już wiem, jaka jest bomba wyborcza PO. Podrzucić do PiS panią Nelly, która jest "prawie jak pisowiec" -- już się nauczyła, jakie ma poglądy, ale czasem zapomina, nie umie jeszcze łgać jak z nut i wygłaszać wyuczonych formułek z myśli zebranych Niewielkiego Brata. Małe myślozbrodnie ciągle się pojawiają, czasem pamięta, że 2+2 jest 5, czasem zastanawia się głośno, czy aby nie jest to 4 1/2. Jeśli pani Nelly na drugim miejscu listy PiS nie da wyborcom do myślenia, to znaczy, że ciemny lud naprawdę na takie rządy zasługuje.

PS. Znalezione u Joe.

Etykiety: , , , , ,

9 Comments:

 • A moze prawda jest bardziej banalna?

  Moze dwukaczor tak sie podniecil mozliwoscia perfidnego dojebania PO, ze zapomnial przepytac Rokicinę o poglady w sprawach waznych dla PiS?

  A teraz zaczyna sie zastanawiac czy warto bylo brac tego freaka...

  By Anonymous kuba, at 11:03 AM  

 • Hehe, ciekawe te wypowiedzi, nie ukrywam. A może zmęczona była? Albo może to jakiś spisek tej paskudnej Olejnik - ona przecież nieraz już zajadle atakowała PiS ;-)

  By Anonymous doodge, at 1:10 PM  

 • przynajmniej jest zabawniejsza niż fotyga

  By Blogger lis_powszedni, at 1:33 PM  

 • bosz. jeszcze gdyby ona tak z duszy, z serca byla przeciw. a to po prostu idiotka.

  By Anonymous choyna, at 2:24 PM  

 • W Polsce duża część ludzi nie rozumie prostego tekstu pisanego i woli nie wdawać się w szczegóły dla uniknięcia bolesnego wysiłku umysłowego. Wyborców pisu ucieszy transfer Nelly R., bo to znaczy, że "Rokita z platformy przechodzi". Nie będą sie wdawać w niuanse. A jak usłyszą gdzieś, że Nelly R. kręci - widać pod wpływem światłego wodza zmieniła zdanie na jedynie słuszne. Myślący ludzie i tak nie nabiorą się na Nelly, a pis będzie potrafił zrobić z tego propagandowy sukces. Co mówi N. R. jest najmniej ważne, w końcu kto by się wdawał w rozumienie jakichś tam wywodów. Jacek K. już ładnie to Państwu objaśni.

  By Anonymous Gosia, at 2:51 PM  

 • owszem- jest śmiesznie, ale czy wszystkim jednako?

  By Anonymous joe255, at 12:14 PM  

 • na Istotę, Navaira, nie szkoda czasu na komentowanie Nelly? Dla mnie to już tylko folklor.

  oraz co raz głosniej odzywają się wmojej głowie głosy "wyjedź za granicę, wyjedź... znasz niemiecki... i perfekt angielski... wyjedź..." schiza Oo

  By Blogger trekker, at 9:42 AM  

 • Ja się zastanawiam, dlaczego to my, podatnicy mamy płacić pani Tysiąc, skoro to konkretny lekarz odmówił jej prawa do aborcji.Jeśli popełnił błąd, naruszył prawo, to on powinien za niego zapłacić. Pozdrawiam.

  By Anonymous Marc, at 7:49 PM  

 • Your blog keeps getting better and better! Your older articles are not as good as newer ones you have a lot more creativity and originality now keep it up!

  By Anonymous Anonimowy, at 1:20 PM  

Prześlij komentarz

Links to this post:

Utwórz link

<< Home