niedziela, września 09, 2007

Tusk, ty durniu.

"[...] Dzielenie elektoratu nie miałoby sensu, gdyby nie zostało dokonane umiejętnie. A tej umiejętności Kaczyńskiemu nie sposób odmówić. Dzięki sondażom dość dobrze wiemy, jak wygląda statystyczny zwolennik PiS. W grupie wyborców PiS dominują osoby o skłonnościach autorytarnych, gorzej wykształcone, starsze, uważające się za ofiary transformacji.
Ten elektorat dobrze więc przyjmuje działania PiS. Ataki na sędziów, na demokratyczne zasady? Zwolennik państwa autorytarnego przyjmie je z zadowoleniem. Jest kilka haseł wytrychów, które trafiają do duszy PiS-owskiego wyborcy, a partia te bez wahań ich używa.
Ten wyborca nosi bowiem w sobie kompleksy – wobec tych, którym się powiodło i wobec innych, a także poczucie krzywdy.
Gdy więc Kaczyński mówi, że walczy z bogatymi, że nie ma teraz świętych krów, bo ci „z góry” też mogą trafić za kratki, to wyborca PiS klaszcze z radości. Bo rząd, niejako w jego imieniu, poniża tych, którym zazdrościł. Zawiść, podejrzliwość – te paskudne cechy, które każdy z nas nosi w sobie, ale z mniejszym lub większym powodzeniem próbuje tłumić, nagle zyskały obywatelstwo.
Przecież gdy Kaczyński głosi, że walczy z korupcją, to jego wyborcy nie klaszczą mu dlatego, że uważają, iż dzięki tej walce państwo będzie sprawniejsze, tylko dlatego, że wyobrażają sobie tych zatrzymanych. Jakichś bogatych ludzi, których dobrobyt kłuł w oczy i którzy teraz, w imię ludowej sprawiedliwości, zostaną poniżeni."

"W archiwum w Cytadeli Warszawskiej odnaleziono dokumenty dotyczące kilku najbogatszych Polaków - dowiedział się „Wprost”. To teczki założone i prowadzone przez dawną Wojskową Służbę Wewnętrzną (WSW), a potem przejęte przez WSI. Są w nich materiały dotyczące kulis powstania i rozwoju od końca lat 80. kliku prywatnych fortun (część dokumentów ma pochodzić nawet z czasów rządu Leszka Millera). Jak wynika z informacji „Wprost”, jest to co najmniej pięć teczek dotyczących Ryszarda Krauzego, Jana Kulczyka, Zygmunta Solorza, Michała Sołowowa i Romana Karkosika (wszyscy są w pierwszej dziesiątce listy 100 najbogatszych Polaków). [...]"

Etykiety: , , , , , , , ,

4 Comments:

 • nie, to niemożliwe, żeby te Teczki, teraz, celowo...
  oni tacy uczciwi...
  widać sie zapodziały gdzieś; i Pani Sprzątaczka (= z Ludu...)

  By Anonymous makowski, at 9:22 PM  

 • Tak tak... To na pewno przypadek...

  By Anonymous doodge, at 9:42 AM  

 • Oczywiście, ze to przypadek. Tylko popierajacy układ mogliby uważać inaczej. I mam jakieś przeczucia, ze takich cudownych zrządzeń losu będzie duzo więcej.
  Ajeśli chodzi o PiS -to tych wyborców na pewno nie jest w stanie przejąć PO. Czy nie lepiej powalczyć o innych ?

  By Anonymous marzatela, at 3:34 PM  

 • wzorcowe zachowanie. Właściwie wszystko wg planu. I znów trudno było przewiedzieć?

  By Anonymous joe255, at 10:35 PM  

Prześlij komentarz

Links to this post:

Utwórz link

<< Home