niedziela, września 23, 2007

Wybieram Kwaśniewskiego

Oto, jaką perłę wydusił z siebie dzisiaj premier Kaczyński:

"Co się dzieje, gdy dr. G. zostaje aresztowany? - pytał Kaczyński. - Mamy do czynienia z ostrym atakiem medialnym, adoracją doktora G., a następnie z decyzjami sądów, które odbiegają od normy."

A więc sądy dołączyły do Układu. Według Kaczyńskiego, Ziobry i ich kolesiów sądy wtedy podejmują decyzje nieodbiegające od normy, kiedy podejmują decyzje zgodne z oczekiwaniami Kaczyńskiego i Ziobry. Oczywiście wcale, ale to wcale nie nazywamy tego ręcznym sterowaniem.

Chciałem też dodać, że wczorajszej wypowiedzi Kaczyńskiego o tym, że wybór PO i LiD będzie powtórką z 13 grudnia 1981 TVP jakoś zapomniała nadać. Za to w TV 3 pojawiła się drobna pomyłeczka, mianowicie na pasku informacyjnym napisano, że rząd Kaczyńskiego oddał do użytku 500 km, zamiast 500 m autostrad. Cóż, takie drobne pomyłeczki i przeoczenia są w kraju równości i sprawiedliwości absolutnie zrozumiałe. Cieszy więc, że TVP nie przeoczyła nietrzeźwości Kwaśniewskiego podczas wykładu na Ukrainie, dzięki czemu uniknęła posądzeń o sprzyjanie opozycji. Alleluja.

Dzisiaj LiD zażądał debaty Kwaśniewski-Kaczyński i Kaczyński się zgodził. To szczerze mówiąc o wiele ciekawsza debata, niż Kaczyński-Tusk i tym ruchem LiD ma szansę wrócić do gry na większą skalę, niż 15%. Osobiście, mając do wyboru Kaczyńskiego i Kwaśniewskiego, wybieram tego drugiego bez żadnego wahania. Nie dlatego, że mi się podoba, jak wychodzi nietrzeźwy na mównicę, albo że byłem agentem SB, albo -- bo lubię lewicowców nawróconych na konserwatyzm. Ale mając do wyboru człowieka, który na trzeźwo stwierdza, że przejęcie władzy przez opozycję będzie powtórką ze stanu wojennego, a sądy mają decydować tak, jak on sobie życzy -- i człowieka, który w stanie nietrzeźwości płynnie wygłasza wykład po rosyjsku i angielsku, nie muszę się długo zastanawiać. A w Kwaśniewskiego niech kamieniem rzucają wyłącznie abstynenci, którym przez całe życie nie zdarzyło się wypić o jeden kieliszek więcej, niż zaleca lekarz.

Etykiety: , , , , ,

8 Comments:

 • Wczoraj Kwaśniewski poprostu udupił LiD !!!! LiD nie otrzyma więcej niż 15 % , jeżeli wogóle tyle otrzyma. Wybory i tak wygra PiS i stworzy koalicję z PO. LiD jeżeli wogóle chce pozostać w grze to powinien odciąć się od Kwaśniewskiego.

  By Blogger atkabe, at 5:50 PM  

 • atkabe: Nie zakładałbym się. Niewątpliwie zagorzali wyborcy PiS będą teraz mieli dwa argumenty przeciw Kwaśniewskiemu -- "a on pił w Charkowie i na Ukrainie". (Czyli poniekąd, w skrócie, "a on pił na Ukrainie dwa razy" ;)) Ale jakoś nie sądzę, żeby tzw. zwykłego Polaka to odstręczyło od głosowania na Kwaśniewskiego, raczej go zachęci. Tak samo, jak PiSowi nie ubyło wyborców po wyznaniu Jarosława, że trzyma pieniążki u mamusi, bo się boi, że mu ktoś zrobi przelew. Owszem, wykształciuchy takie, jak ja czy Ty będą miały zgryz. Ale -- nie oszukujmy się -- gdyby wynik wyborów zależał od nas, poprzedni parlament składałby się z PO, PiS i SLD w tej kolejności... Kwaśniewski chwiejący się nad grobami pomordowanych to dzwon, w który można bić latami, Kwaśniewski chwiejący się podczas wykładu na Ukrainie to polska codzienność w pigułce.

  By Blogger Oliveira, at 6:13 PM  

 • Taki filmik każda partia by wykorzystała wobec konkurenta - nie ma się co ludzić. Niepotrzebne było tylko to "jestem wolnym człowiekiem" - zdecydowanie lepiej wybrnął z tego Borowski.

  By Anonymous marzatela, at 7:46 PM  

 • marzatela: oczywiście, że każda i oczywiście, że Borowski wybrnął lepiej. Ale ciągle wybierając między Kwaśniewskim, a Kaczyńskim wybieram tego pierwszego. Bo Kaczyński na jego miejscu po pierwsze by wykładu nie wygłosił, bo by nie umiał, a po drugie szedł w zaparte i powtarzał, że film to dowód totalnych, a nawet totalitarnych ataków łże-opozycji obliczonych na wprowadzenie nowego stanu wojennego...

  By Blogger Oliveira, at 7:49 PM  

 • no kaczynski na trzezwo wygaduje wieksze glupoty niz kwasniewski bylby w stanie w ogole wymyslic, to jedno. ale to, ze w kampanii wyborczej podkladaja sie co trzy dni, to drugie. no jak ja mam zaglosowac na te bande, co najpierw rozkminia, co zrobic z leszkiem, i zamiast zalatwic rzecz na ryj, to dyskutuje za posrednictwem rymanowskiego, pozniej mniej lub bardziej sie wyglupia - patrz karta standardow politycznych, a na koniec, a to dopiero pierwsze tgodnie kampanii, twarz kampanii zalewa sie publicznie?

  no przeciez oni se jaja robia z elektoraciku!!

  i jeszcze u mnie na prowincji wystawiaja politycznego geniuszka wojtusia olejniczaka...

  pzdr
  guzik wkurwony podwojnie, bo przeziebiony

  By Anonymous guzik, at 1:27 AM  

 • Oliveira:
  przeciętny Polak zagłosuje za PiS bo PiS go obroni przed złem wszelakim. Ci dla których chwiejny krok prezia to byłka z masłem wogóle nie głosują tylko pija pod budka z piwem. Pieniążki w skarpecie trzyma większa część elektoratu Jarka więc sie utożsamiają.
  Szczerze mówiąc gdyby wyniki wyborów zależały odemnie to wygrałaby je partia Demokratyczna podpierana największymi intelektualistami jakich Polska ma.
  Guzik:
  jak dobrze popatrzysz na listy wyborcze to może znajdziesz tam u siebie jakiegoś kolesia z PD, postaw na niego, lepszy niż zmierzwiony włos Kwacha.

  By Blogger atkabe, at 10:07 AM  

 • Zgadzam się z Oliveirą. Wolę kolesia, który wstawiony jest w stanie wygłosić interesujący wykład w języku obcym, niż zakompleksionego kretyna-półanalfabetę,z zaburzeniami osobowości i brakiem dystansu do siebie. Zresztą, przez 2 kadencje Kwachu przyzwoicie wywiazywał się ze swoich obowiązków, i gdyby Charków faktycznie był takim blamażem miedzynarodowym, to bliźnięta, mierzęc tą skalą za styl w jaki negocjowali ostatnio z EU, za sraczkę Lecha i spowodowaną tym jego nieobecność na spotkaniu Trójkata Wyszehradzkiego w 2005( innych baboli nie wliczając) powinni popełnić rytualne sepuku. To jak sądzę rozwiązało by wiele innych polskich problemów ;)

  By Anonymous edycjalimitowana, at 12:58 PM  

 • i tak naprany gadał lepiej niż wielu innych na trzeźwo

  By Blogger lis_powszedni, at 10:27 PM  

Prześlij komentarz

Links to this post:

Utwórz link

<< Home